Huawei MateBook X Pro Microsoft desteğini kaybetti!
15 Eylül 2019 Pazar
Huawei MateBook X Pro Microsoft desteğini kaybetti!

Huawei MateBook X Pro Microsoft desteğini kaybetti!

Huawei “bekleyin göreceksiniz” açıklaması yaparak yaşananları bertaraf etmeye çalışsa da görülecek hiçbir şey kalmamış gibi görünüyor. Zira Google’ın Android sertifika programından markayı çıkartması ve dün tanıtılan Honor 20 Pro’ya bugün Android sertifikasının verilmemesi ile devam eden süreç az önce Microsoft’un Huawei bilgisayarları kendi ekosisteminden çıkartması ile devam ediyor. Intel, AMD ve Nvidia gibi üreticilerin de uzaklaştığı Huawei markası daha da yalnızlaşıyor. Huawei’nin geçtiğimiz günlerde tanıttığı yeni nesil bilgisayarı MateBook X Pro Microsoft resmi sitesinden kaldırıldı. Peki bu ne demek?

“Kardeş sitelerimiz SamsungBurada.Net,  HuaweiBurada.Net ve OppoBurada.Net adreslerine de girmenizi sizden rica ediyoruz…”

Huawei MateBook X Pro

Huawei MateBook X Pro

Huawei MateBook X Pro Microsoft sitesinde bulunmuyor!

Ortaya çıkan bilgiler Huawei’nin artık Microsoft tarafından da yasaklılar listesinde olduğunu doğruluyor. Evet, Huawei için PC pazarı kendi ekosistemi içinde bile oldukça az yer kaplıyor ama Amerikalı şirketlerin bir bir Huawei’den uzaklaşması şirketi içinden çıkılmaz bir noktaya taşıyabilir…