Xiaomi Mi 10 şarj teknolojisi ile sektörü değiştirebilir! mi?
15 Eylül 2019 Pazar
Xiaomi Mi 10 şarj teknolojisi ile sektörü değiştirebilir! mi?

Xiaomi Mi 10 şarj teknolojisi ile sektörü değiştirebilir! mi?

Akıllı telefon pazarındaki en büyük sorun kim ne derse desin şarj sorunu. Telefonunuz ne kadar hızlı? Ne kadar iyi fotoğraf çekiyor? Ne kadar güzel? Bunların hiçbirinin anlamının kalmadığı bir an var ki; o da şarjınızın %3 kaldığı o an. Bu noktada üreticiler daha fazla pil gücü sunmak isteseler de endüstriyel tasarım buna bir noktaya kadar izin veriyor. Bu da pil gücünü değil şarj olma performansını arttırmanın doğmasına sebep oluyor. Bu noktada dünyanın en iyisi Oppo. Çinli üretici Oppo Find X Lamborghini Edition ve Oppo RX17 Pro modellerinde kullandığı Super VOOC şarj teknolojisi ile şu anda sektörün en hızlı şarj olma potansiyeline sahip. Xiaomi ise bu konuda oldukça agresif bir politika benimsedi ve Oppo’nun 50W şarj desteğine 100W ile cevap verdi ve bu teknolojiyi geliştirdiğini duyurdu. Peki, Xiaomi Mi 10 şarj teknolojisi ile fark yaratabilecek mi?

“Kardeş sitelerimiz SamsungBurada.Net,  HuaweiBu rada.Net ve OppoBurada.Net adreslerine de girmenizi sizden rica ediyoruz…”

Xiaomi Mi 10 100W şarj desteğine mi sahip olacak?

Xiaomi’nin bu teknolojiyi hangi telefonda kullanacağını bilemiyoruz ama bunun güvenliği bizce en büyük sorun gibi görünüyor. Bunun içinde bir anda 20W değerlerden 100W değerlere çıkmak ne kadar doğru ve güvenli bunu da sizlerin yorumuna bırakıyoruz. Xiaomi’ye yakın kaynaklar bu teknolojinin Xiaomi Mi 10 serisinde kullanılacağını söyleseler de biz yayın olarak Mi 10’nun bu teknolojiye hazır olmadığını düşünüyoruz. Zira Xiaomi markası maliyetleri arttırmamak için Ar-Ge’ye yatırım yapmayan bir üretici ve bu teknolojiyi geliştirebilecekleri bir öngörüye sahip değiller…

Google’dan sonra Intel ve Qualcomm Huawei’yi kara listeye aldı