Mobil Mayıs 20, 2019 23:00

Huawei’nin kaybı Apple, Oppo ve Samsung’un kazancı mı olacak?

Huawei’nin kaybı Apple, Oppo ve Samsung’un kazancı mı olacak?

Bugün Huawei telefonların Android yasaklaması ile ilgili haberlerden sonra akla şu soru geliyor. Söylendiği gibi Google Huawei telefonlarda kendi uygulamalarının kullanılmasına izin vermezse ve bu haberler gerçeğe dönüşürse Huawei‘nin şu anda %20 civarlarındaki pazar payı ne olacak? Bu soru büyük bir soru ve bu sorunun cevabı Güney Koreli üreticinin kazancı gibi görünüyor. Zira Apple‘ın en iyi pazarı Çin ve Çin Hükumeti de bu karar ile birlikte Apple ürünlerinin satışını yasaklayabilir. Bu olursa; birçok kişi için tek bir alternatif kalıyor o da Samsung. Huawei Apple ve Samsung arasındaki bu üçlü yapının arasına Oppo‘nun gireceğini tahmin ediyoruz zira Çinliler Çin markasına yöneleceklerdir.

“Kardeş sitelerimiz SamsungBurada.Net,  HuaweiBurada.Net ve OppoBurada.Net adreslerine de girmenizi sizden rica ediyoruz…”

Huawei Apple ve Samsung pazar payları değişebilir

Huawei bugün bir açıklama yaptı ve her şey eskisi gibi devam edecek dedi ama cevaplanmayan birçok soru halen kapıda duruyor. Bu söylenenler gerçek olursa Huawei’nin pastası Çin’de Oppo, global pazarda da Samsung ve Oppo tarafından bölünecektir. 2019 yılında Samsung‘u geçip birinci üretici olacağız açıklamaları da bu noktada tarih olacak gibi görünüyor.

Huawei borsada yükseliyor! İyi de nasıl yani?

Bu haberler doğru mu değil mi henüz net bir bilgi alabilmiş değiliz ve Huawei hisselerinin de gün içinde düşmediğini görüyoruz. Buna rağmen Samsung ve Nokia hisseleri ise ilginç bir şekilde artış gösteriyor. Tabela yerle bir olmasın diye özellikle mi şirket hisseleri yükseltiliyor yoksa başka bir durum mu var ve şirket hisseleri değer kazanıyor bunu da gün sonunda ya da en geç yarın öğreneceğiz diye tahmin ediyoruz…

Bakalım Huawei bu virajı sorunsuz bir şekilde alabilecek mi? Yoksa yapılan haberler gibi Google Huawei‘nin fişini çekti mi?

Huawei basın açıklaması yaptı! Kafalar şimdi daha da karışık!!!

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.