Mobil Mayıs 16, 2019 11:00

OnePlus Türkiye pazarına girecek mi? Heyecanlanalım mı?

OnePlus Türkiye pazarına girecek mi? Heyecanlanalım mı?

Android ekosisteminin en merak edilen üreticilerinden birisi olan OnePlus, dün yaptığı bir etkinlik ile yeni nesil telefonları OnePlus 7 ve OnePlus 7 Pro tanıtımını yaptı. OnePlus 7 Pro modeli 90Hz tarama hızına sahip ekranı ve sıvı soğutması ile kullanıcıların beğenisini kazanırken ülkemizdeki teknoloji editörlerinin de bir anda bu telefona ilgi duymaya başladıklarını görüyoruz.

“Kardeş sitelerimiz SamsungBurada.Net,  HuaweiBu rada.Net ve OppoBurada.Net adreslerine de girmenizi sizden rica ediyoruz…”

OnePlus Türkiye pazarına girecek mi?

Öncelikle olaya şuradan başlamak gerekiyor. Bildiğiniz üzere OnePlus, Oppo‘nun küçük kardeşi olarak görülüyor ama durum tam da bu değil. Hem Oppo, hem Vivo hem de OnePlus artık kardeş değiller ve uzakta yaşayan kuzenlerin yazlığınıza gelmesi kadar birbirlerine yakınlar. BBK Holding çatısı altındaki her 3 üretici de bundan birkaç yıl önce kardeş gibiydiler ama artık her koyun kendi bacağından asılıyor ve birbirlerinin de ciddi rakipleri. Zaten Hindistan pazarında bunu ciddi anlamda görüyoruz.

Oppo‘nun giriş yaptığı ülkelere Vivo‘nun da giriş yaptığını görüyoruz ve bu noktada geçtiğimiz günlerde de Vivo Türkiye pazarına girecek haberimizle bu durumu müjdeledik. İçeriden aldığımız bilgiye göreyse OnePlus‘ın Türkiye planları kesinlikle ama kesinlikle yok.

OnePlus 7 Pro alınır mı?

Yani OnePlus 7 Pro alacaksanız bunu garantisiz ve kayıtsız olarak alacaksınız. Bir de Çin telefonlarındaki bildirim sorunları ile uğraşmak durumunda kalabilirsiniz. Telefonun Türkçe dil desteği ise Çinli modellerde yok bunu da bilin ve buna göre ürün satın alın. Yani, öyle “çok heyecanlıyım bekliyorum” gibi editör zırvalarına da kanmayın…

 

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.