Ana sayfa » Güncel Teknoloji Haberleri » Pasaport kaydı 2 yıldan 3 yıla çıkartıldı! Peki şimdi sırada ne var?

Pasaport kaydı 2 yıldan 3 yıla çıkartıldı! Peki şimdi sırada ne var?

Pasaport kaydı 2 yıldan 3 yıla çıkartıldı! Peki şimdi sırada ne var?

Yurtdışından getirilen cihazların kayıt işlemlerini hepimiz biliyoruz ve son gelen ÖTV zammından sonra yurtdışından telefon getirmek oldukça avantajlı bir hale gelmeye başladı. Zira Çin‘de 350 dolar olan bir telefon ülkemizde tüm vergiler ve giderler ile birlikte 5.000 TL seviyesinde satılmaya başlandı. Bunun önüne geçmek için bugün resmi gazetede yayınlanan bir genelge ile Pasaport kaydı 2 yıldan 3 yıla çıkartıldı. Daha önce 2 yılda bir yapılan yolcu beraberinde getirilen cihazları aynı pasaporta 3 yıl sonra kaydedebilmeye başlayacağız. Peki bu adımdan sonra ne?

“Kardeş sitelerimiz SamsungBurada.Net,  HuaweiBu rada.Net ve OppoBurada.Net adreslerine de girmenizi sizden rica ediyoruz…”

Pasaport kaydı artık 2 yıl değil!!!

Gelen ÖTV zamlarından sonra birçok kullanıcının yurtdışından telefon getirmek istemesi ile birlikte bundan sonraki adımın 618 TL olan harç ücretinin de 1.000 TL olacağı belirtiliyor ve bu yönde yorumlar yapılıyor. Kısacası bol vergili ve bol temyikli telefonları almaya devam edeceğiz; yapacak bir şey yok…

Erhan Karahan isimli okuyucumuzun hatırlattığı bir konu daha var ki; bu asıl bomba diye düşünüyoruz. Zira bundan böyle yurtdışından getirilen telefon sadece kimlik numaranıza kayıtlı hatlar tarafından kullanılabilecek. Yani bir başkasının üzerine kayıt yapılamayacak…

Realme X Lite hem ucuz hem de iddialı!

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.