Ana sayfa » Akıllı Telefon » Huawei Mate 20 Pro için yeni güncelleme yolda!

Huawei Mate 20 Pro için yeni güncelleme yolda!

Huawei Mate 20 Pro için yeni güncelleme yolda!

Honor geçtiğimiz gün Honor View 20 ve Magic 2 için ARK derleyicisini içeren bir güncelleme  başlattı. Huawei’den yapılan açıklama benzer güncelleme bu defa Huawei Mate 20 Pro ve diğer Mate 20 serisi telefonlara sunulacak.

EMUI 9.1 sonrası dağıtıma çıkacak bu güncelleme ilk etapta Çin’deki Mate 20 kullanıcılarına erişecek. Güncelleme daha sonra kademeli olarak diğer pazarlara aktarılacak. Peki, EROFS (Süper Dosya Sistemi) ve Ark derleyicisini içeren bu güncelleme sistemde ne gibi bir performans artışı sağlayacak?

SamsungBurada.Net,  HuaweiBurada.Net ve OppoBurada.Net adreslerine de girmenizi sizden rica ediyoruz…”

Huawei Mate 20 Pro ’nun performansı artacak

EROFS dosya sistemi ile dahili depolamanın ortalama okuma performansı %20 artış gösteriyor. Belge, müzik veya video gibi dosya türlerini okumak söz konusu olduğunda, okuma hızı ne kadar yüksek olursa, yanıt oranı o kadar hızlı olacaktır. Özellikle oyun içeren büyük bir uygulama daha kısa sürelerde açılacak.

Yeni Ark Derleyicisi ise sistem akıcılığını %24, yanıt verme hızını %44 ve üçüncü parti uygulamaların çalışma performansını ise %60 oranında artıyor.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.