Ana sayfa » Akıllı Telefon » Huawei ve Samsung bütün anlaşmazlıkları bitirdi

Huawei ve Samsung bütün anlaşmazlıkları bitirdi

Huawei ve Samsung bütün anlaşmazlıkları bitirdi

Dünyanın önde gelen teknoloji devleri mahkeme koridorlarına kadar giden anlaşmazlıkları bir bir çözmeye başladı. Yakın zamanda Apple ve Qualcomm arasında yapılan altı yıllık çapraz patent anlaşması bu sürecin son halkası oldu. CCTV raporlarına göre Huawei ve Samsung da aralarındaki anlaşmazlıkları bitirdi.

SamsungBurada.Net,  HuaweiBurada.Net ve OppoBurada.Net adreslerine de girmenizi sizden rica ediyoruz…”

Huawei ve Samsung anlaşmaya vardı

İkili arasında Çin ve 40’tan fazla ülkede 2011 yılından bu yana patent ihlalleri nedeniyle davalar açılmakta. Samsung ve Huawei yaklaşık sekiz yıldır patent çapraz lisanslama konusunda birkaç kez müzakerelerde bulundular, ancak kayda değer bir ilerleme kaydetmediler.

Geçen yıl Çin’de açılan bir davanın sürecinde Shenzhen Orta Halk Mahkemesi ikiliyi uzlaştırmayı başardı. Samsung’un Çin’de ürettiği 4G akıllı telefonlarla ilgili açıklan davada mahkeme Samsung’un Huawei’ye ait iki patenti ihlal ettiğine karar verdi. Samsung’un Guangdong Yüksek Mahkemesi’ne yaptığı temyiz başvurusunda ikili arasında yıllar sonra uzlaşma sağlandı. Ancak mahkeme uzlaşmanın koşullarını açıklamadı. Bu karar sonrası şirketler diğer ülkelerdeki davaları sonlandıracak.

Huawei ve Qualcomm anlaşması da yakında

Qualcomm geçtiğimiz ay Apple ile arasındaki davaları sonlandırdı. Qualcomm bu defa Huawei ile anlaşma zemini arıyor. Şirkete göre Apple ile yapılan anlaşma, Huawei ile sorunlara çözmeye zemin oluşturacak. Sektörden gelen haberlere göre ikili arasındaki müzakerelerde son aşamaya gelinmiş durumda.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.