Mobil Mayıs 14, 2019 23:00

HTC 2019 yılına kan kusup kızılcık şerbeti içerek başladı!

HTC 2019 yılına kan kusup kızılcık şerbeti içerek başladı!

HTC 2019 yılına oldukça kötü başladı. Tayvanlı üreticinin bu noktaya gelmesinin sebebi Google ile yapılan anlaşma mı bilinmez ama Google geçtiğimiz yıl 1,1 milyar dolar karşılığında HTC‘nin mobil ekibini kendi bünyesine taşımış ve Pixel için kullanmaya başlamıştı. Bu süreçten sonra özellikle sanal gerçeklik gözlüğü Vive Pro Eye ve Vive Focus Plus kulaklıklara yönelen üretici geçtiğimiz günlerde de Exodus 1 BlockChain telefonunu tanıtmıştı.

“Kardeş sitelerimiz SamsungBurada.Net,  HuaweiBu rada.Net ve OppoBurada.Net adreslerine de girmenizi sizden rica ediyoruz…”

HTC 2018

HTC 2018

HTC 2019 yılında hep zarar mı edecek?

HTC bugün itibariyle açıklanan rakamlara göre 94,5 milyon dolar gelir elde etti, net karlılık ise açıklanmadı ve buna karşın HTC 84,65 milyon dolar da zarar açıkladı. Yani görünen o ki; HTC yaptığı karlılığın en az 10 katı zarar ediyor ve Google’dan gelen para ile kendini şu anda destekliyor. 2019 yılının ikinci çeyreğinde ise orta segment ve 5G destekli telefonlar ile bu zarar azaltılacak diye düşünülüyor.

HTC gibi bir markanın bu hale gelmesi basiretsiz ve başarısız yöneticilerin ısararlı yanlışlarından kaynaklanmıştır. Bunu da kendi yorumumuz olarak ekleyelim…

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.