14 Aralık 2019 Cumartesi
Asus Zenfone 6 sonunda sızdı! Asus yaptı yapacağını

Asus Zenfone 6 sonunda sızdı! Asus yaptı yapacağını

Günlerdir haberlere konu olan Asus Zenfone 6 sonunda gün yüzüne çıktı. Şu ana kadar arka görünümü hakkında bilgi sahibi olduğumuz Zenfone 6 son yıllara damga vuracak bir tasarım anlayışıyla geliyor.

SamsungBurada.Net,  HuaweiBurada.Net ve OppoBurada.Net adreslerine de girmenizi sizden rica ediyoruz…”

Asus Zenfone 6 benzersiz bir tasarıma sahip

Yıllar öncesinin efsane telefonlarından Nokia N95’i hatırlamayan yoktur. Hem aşağı hem de yukarı kaydırılabilen telefon bugün Zenfone 6’nın ilham kaynağı olmuş görünüyor. Asus yeni telefonunda benzer tasarım anlayışını benimsiyor.

Zenfone 6 yukarı kaydırıldığında alt bölümde geniş bir alana yayılan hoparlör ortaya çıkıyor. Aşağı doğru kaydırma işleminde ise ön kamera (ya da kameralar, ikinci hoparlör ve bazı yardımcı sensörler beliriyor.

Telefonun alt kısmına baktığımızda 3.5 mm kulaklık girişi varlığını sürdürüyor. Arka tarafta çift kamera, LED flaş ve parmak izi tarayıcısı bulunuyor.

Ön bölümünün tamamı ekrandan oluşan Zenfone 6’nın teknik özellikleri şu an için bilinmiyor, ancak 6Z modeline Snapdragon 855 işlemcisinin güç vereceği, arkada ise 48 megapiksel ve 13 megapiksel çözünürlüklü çift kamera göreceğiz kısa süre önce netlik kazandı. Zenfone 6’da benzer kamera paketi ancak Snapdragon 7xx serisi bir işlemci görmeyi bekliyoruz.