Akıllı Telefon Mayıs 9, 2019 9:00

Bu gözler bunu da gördü: Çift çentikli Sharp Aquos R3 tanıtıldı!

Bu gözler bunu da gördü: Çift çentikli Sharp Aquos R3 tanıtıldı!

Sharp geçen yıl kasım ayında Japonya’da çift çentikli kompakt Aquas R2 akıllı telefonun duyurusunu gerçekleştirdi. Aquas R2’nin bu alanda ilk ve tek olmasını bekliyorduk, zira bakıldığında üreticiler tek çentikten kurtulmak için farklı çözümler üretmiş durumda. Ama Shart çift çentikli telefon serisini sürdürüyor. Bu defa amiral gemi seviyesinde Sharp Aquos R3 tanıtıldı.

SamsungBurada.Net,  HuaweiBurada.Net ve OppoBurada.Net adreslerine de girmenizi sizden rica ediyoruz…”

Sharp Aquos R3 özellikleri

Telefonda 6.2 inç büyüklüğünde 3120 x 1440 piksel çözünürlüğe ve 120 Hz yenileme hızına sahip Pro IGZO panel kullanılıyor. HDR 10 desteği ile gelen ekranda çift çentik gibi gözü ileri düzeyde rahatsız eden çift çentik kullanılıyor. Üst bölümdeki çentikte 16.3 megapiksel çözünürlüğünde ön kamera yer alırken, alttaki çentikte ise parmak izi tarayıcısı bulunuyor.

Arka tarafa baktığımızda sol üst köşede 12.2 megapiksel + 20 megapiksel çift kamera bulunuyor. Yapay zeka ile desteklenen kameranın hemen yanında LED flaşı görüyoruz. Snapragon 855 işlemcisinden gücünü alan telefonun bellek birimi 6GB RAM + 128GB depolama şeklinde. Telefonda ayrıca 11W kablosuz şarj desteğine sahip 3.200 mAh büyüklüğünde pil yer alıyor. Telefonun fiyatı ve çıkış tarihi henüz açıklanmadı.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.