Ana sayfa » Akıllı Telefon » EMUI güncellemeleri sırasında telefonunuz aşırı ısınıyor mu? İşte öneriler

EMUI güncellemeleri sırasında telefonunuz aşırı ısınıyor mu? İşte öneriler

EMUI güncellemeleri sırasında telefonunuz aşırı ısınıyor mu? İşte öneriler

Huawei EMUI güncellemeleri telefonunuza yüklerken cihazınızın nasıl ısındığı dikkatinizi çekmiştir. Aslına bakarsanız bu olağan bir durum, ancak bazı tekniklerle aşırı ısınmaların önüne geçebilirsiniz.

SamsungBurada.Net,  HuaweiBurada.Net ve OppoBurada.Net adreslerine de girmenizi sizden rica ediyoruz…”

Huawei ya da Honor telefonunuz güncelleme esnasında güncelleme paketini sunuculardan indirip yüklemeye başlıyor. Güncelleme paketi her zaman farklı boyutlardadır ve telefon sunucudan daha hızlı bir indirme ve yükleme işlemi için CPU kaynaklarını sonuna kadar kullanır.  Haliyle telefon ısınmaya başlar. Telefonun bulunduğu duruma göre ısının durumu da değişebilir. Burada aşırı ısınmaları önlemek için birkaç öneriye değineceğiz. Telefon güncelleme yaptığı esnada her halükarda ısınır, ancak bu önerileri dikkate aldığınız takdirde aşırı ısınmaların önüne geçeceksiniz.

EMUI güncellemeleri yaparken bazı öneriler

  • Güncellemeler sırasında, telefonunuzu açık bir alana yerleştirin. Isı dağılımına izin vermeyen yorganlara veya battaniyelere koymaktan kaçının.
  • Isıyı azaltmak için, telefonunuzu şarj esnasında güncellemeyin.
  • Güncelleme işlemi tamamlandıktan sonra bir süre ekranı kapatın. Telefonunuzun sıcaklığı yavaş yavaş normale döner.
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.