Ana sayfa » Mobil » LG 2019 ilk çeyrek sonuçlarını açıkladı! Tünelin ucu göründü mü yoksa?

LG 2019 ilk çeyrek sonuçlarını açıkladı! Tünelin ucu göründü mü yoksa?

LG 2019 ilk çeyrek sonuçlarını açıkladı! Tünelin ucu göründü mü yoksa?

LG Electronics bizim bile saymayı unuttuğumuz bir dönemden beridir mobil tarafta zarar ediyor ve bugün açıklanan LG 2019 ilk çeyrek sonuçları sonrasında markanın zarardan kurtulacağının ışığı ilk kez göründü diyebiliriz. Aslına bakarsanız son 4 çeyrektir LG’nin mobil tarafta zarar tarafındaki makası ciddi anlamda kapattığını görüyoruz. LG zaten diğer tüm alanlarda ciddi karlılık ortaya koyuyordu ve toplam 13,27 milyar dolarlık satış gerçekleştirerek 801,25 milyon dolar işletme karı elde etti. Peki mobil tarafta durum ne?

“Kardeş sitelerimiz SamsungBurada.Net,  HuaweiBurada.Net ve OppoBurada.Net adreslerine de girmenizi sizden rica ediyoruz…”

LG 2019 ilk çeyrekte mobil tarafta ne yaptı?

LG’den gelen açıklamaya göre Güney Koreli üretici bu çeyrekte 1,34 milyar dolarlık satış gerçekleştirdi ve toplam işletme zararını da 181,05 milyon dolara indirmeyi başardı. Gelen bilgilere göre LG, akıllı telefon ekibini yeniden yapılandırmaya da devam ediyor. LG’nin zararı azaltmasının bir diğer sebebi ise akıllı telefon üretim tesislerini Pyeongtaek / Güney Kore’den Haiphong / Vietnam’a taşıması olarak gösteriliyor.

LG‘nin mobil pazarda elinin güçlenmesini bekliyor ve temenni ediyoruz. Geçtiğimiz yıllarda sürekli olarak yeni inovasyonlar ile karşımıza çıkan Güney Koreli üreticinin 2019 karnesinin yine zarar ile kapanacağını öngörüyoruz. Zira LG halen pazarı anlayabilmiş değil…

Meizu Türkiye CEO’sunun elinde Meizu 16s göründü! Yoksa geliyor mu?

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.