Güncel Teknoloji Haberleri Nisan 24, 2019 11:30

Monster Brotics Robotik Takımı Amerika’ya gitti! Bol şans gençler!

Monster Brotics Robotik Takımı Amerika’ya gitti! Bol şans gençler!

Robot yarışmaları herkesin ilgisini çeken bir noktaya geldi. Bu noktada da dünyanın en saygın robotik yarışması olarak literatüre adını kaydettiren VEX Robotics Competition geçtiğimiz yıl 30 bin öğrencinin katılımıyla Guiness Rekorlar Kitabı’na girmeyi de başardı. Samsun Bilgi Okulları 1453C Monster Brotics Takımı son 2 yıl içinde birçok ödül kazanarak hepimizin gururu olmayı başardı ve bugün de Monster Türkiye’nin desteği ile Amerika’nın Louisville şehrinde yapılacak olan şampiyonada ülkemizi temsil etmek için yola koyuldular.

“Kardeş sitelerimiz SamsungBurada.Net,  HuaweiBurada.Net ve OppoBurada.Net adreslerine de girmenizi sizden rica ediyoruz…”

Monster Brotics Robotik Takımına başarılar!

Takım geçtiğimiz yıl Vex Türkiye Şampiyonu oldu ve Dünya Şampiyonası’nda Türkiye’yi temsil eden ilk Türk takımı unvanını kazandı. Monster Brotics takımı 40 ülkeden yarışmaya katılan 400 takım arasında finale kaldı ve Dünya Şampiyonası’nı 9’uncu olarak tamamladı.

Mertkan Seçgin ve Emel Bıyık’ın koçluğunda bu yıl katıldıkları tüm yarışmalardan çeşitli kategorilerde pek çok ödül kazanan takım, Ocak ayında Finlandiya’da yapılan Vex IQ Avrupa Açık Robotik Şampiyonası’ndan da “En İyi Robot Tasarımı Ödülü” ile dönmeyi başardı. Bu yıl yapılan Vex Türkiye IQ Robotik Yarışması’nda da birinciliği alan Monster Brotics, böylece dünya şampiyonasında ülkemizi temsil etme hakkını tekrar kazanmış oldu.

TeknoBurada.Net ekibi olarak öncelikle değerli hocamız Samsun Bilgi Okulları Kurucusu İsmail Kılıçarslan‘a ve Monster Notebook CEO’su İlhan Yılmaz‘a buradan bir kez daha teşekkür etmek istiyoruz.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.