Ana sayfa » Mobil » Oppo Reno tanıtıldı! İşte teknik özellikler ve fiyat!

Oppo Reno tanıtıldı! İşte teknik özellikler ve fiyat!

Oppo Reno tanıtıldı! İşte teknik özellikler ve fiyat!

Oppo bugüne kadar yaptığı en görkemli lansman ile Çin’de yeni nesil telefonu Oppo Reno (okunuşu Rino olacak) tanıtımını gerçekleştirdi. Öncelikle şunu belirtmekte fayda var zira Oppo, 3 farklı model ile karşımıza çıkıyor. Bunlar Oppo Reno 10x Zoom ve Oppo Reno Standart Edition. Oppo Reno tanıtıldı ve bu noktada 5G‘li bir versiyon da karşımıza çıktı ama satış tarihi ile ilgili bilgi paylaşılmadı. Oppo Reno’nun genel özelliklerine yakından bakmaya ne derseniz?

Kardeş siteler SamsungBurada.Net,  HuaweiBurada.Net ve OppoBurada.Net adreslerine de girmenizi sizden rica ediyoruz…

Oppo Reno tanıtıldı! Teknik Özellikler ve Fiyat

Oppo Reno 10x Zoom 6,6 inç ekran sahip ama Oppo Reno Standart Edition 6,4 inç bir ekran ile geliyor. Bu iki telefon arasındaki en büyük fiziksel fark. Bir başka değişiklik ise yonga seti tarafında yaşanıyor. RX17 Pro‘da yonga seti ile eleştiri alan Oppo bu sefer doğru bir adım atarak Snapdragon 855 yona setini telefonuna entegre etti ve Oppo Reno 10x Zoom modelinde Snapdragon 855 yonga seti kullanılıyor.

Oppo Reno kamera özellikleri neler?

Oppo‘da eleştirdiğimiz birçok yönü tamamlayarak karşımıza çıkan Oppo Reno kamera tarafında bir devrim ortaya koyuyor ve Mobil Dünya Kongresi’nde tanıttığı 10x optik zoom teknolojisini telefonuna entegre etti. 48 megapiksel Sony IMX586 sensör ile birlikte 8 megapiksel ultra geniş açılı sensör bulunuyor.

13 megapiksel değerinde periskop tarzı telefoto sensör telefonda bulunuyor. Periskop tarzı telefoto sensörle cihaz, 10x kayıpsız zoom yapabilmek için 16mm ile 160mm odak uzunluğuna sahip. f/3,0 diyafram değerine kadar çıkabilen bu telefoto sensör hepimizi şaşırtan bir donanıma sahip.

Bunun yanında bir de ToF kamera ile derinlik efekti ve 3D modellemeye destek veriliyor. 

Ön tarafta ise yarım daire şeklinde açılan bir kamera yapısı kullanılıyor. 16 megapiksel f/2,0 diyafram değerine sahip olan Oppo Reno‘nun bu tasarım da dünyada bir ilk. Ekran için kamera koymaktan daha iyi bir tercih olduğunu da söylemek gerekiyor. Sizce de öyle değil mi?

Oppo Reno ekran özellikleri ile TÜV Rheinland sertifikasını aldı!

Ekran tarafında ise 6,6 inç Super AMOLED ekran kullanılıyor. Buradaki en büyük detay ise kesinlikle ama kesinlikle %93,1 oranına çıkan ekran kasa oranı. Oppo Reno‘nun ekranı DCI-P3 geniş renk gamını destekliyor ve TÜV Rheinland‘ın düşük mavi ışık sertifikasına sahip ilk telefon olma özelliği taşıyor.

Ekrandan parmak izi okuma sensörü tarafında ise yine inanılmaz bir gelişim ortaya konuyor ve daha fazla tarama alanı ile kilit açma hızını yüzde 28,5 artıran yeni nesil bir ekran parmak izi tarayıcı kullanıyor.

Oppo Reno ColorOS 6.0 ile karşımızda!

Sadece Çin’de kullanmak için Oppo Pay’i de tanıtan Oppo’nun bu özelliği Avrupa’da kullanıma sunup sunmayacağı ise belirsiz. ColorOS 6 ve Android 9.0 Pie ile kutudan çıkacak olan Oppo Reno Breeno sesli asistan hizmetine de sahip olacak ama Samsung Bixby gibi Türkçe dil desteği olmadığını da belirtelim. Oppo Reno tanıtıldı ve mobil pazarda büyük bir değişime imza atmak üzere yola çıktı.

Oppo’yu ses tarafında her zaman eleştirdik. Ses teknolojisi ile ünlenen bir üreticiye göre daha iyi bir ses deneyimi sunması gerektiğini dile getirdik ve Oppo bu eleştirilerimize cevap olarak video çekiminde sesin takibini yapabilmemizi sağlayan Audio 3D in ve Oppo Zoom On isimli iki farklı özellik tanıttı. 3D in ile hareketli bir sesi takip edebiliyor ve Zoom On seçeneği ile de sese doğru odaklanabiliyoruz.

Oppo Reno TouchBoost ve FrameBoost özellikleri ile geldi!

TouchBoost ve FrameBoost özellikleri ile oyunculara büyük bir hızlandırma sunacak olan Oppo Reno’nun nasıl bir performans ortaya koyacağını yapacağımız testler ile hep birlikte göreceğiz.

Oppo Reno Hafıza ve RAM seçenleri neler?

Oppo Reno 10x Zoom modeli 6GB RAM+ 128GB Hafıza ve 6GB RAM + 256GB Hafıza seçenekleri ile gelecek. Bunun yanında bir de Çin pazarı için 8GB RAM ve 256GB Hafızalı model yapılacak ama globalde satışa sunulmayacak. Neden olduğunu da anlamış değiliz. Telefonun satışı Mayıs ayının ilk haftası olarak açıklandı.

Oppo Standart Edition modeli ise 8 GB RAM ve 256 GB Hafıza gibi ilginç bir seçenek ile 19 Nisan tarihinde karşımıza çıkacak.

İşte Oppo Reno serisi telefonların fiyatları!

“Kardeş sitelerimiz SamsungBurada.Net, HuaweiBurada.Net, xiaomiburada.Net OppoBurada.Net adreslerine de girmenizi sizden rica ediyoruz…”
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.