Ana sayfa » Mobil » Çin’in en çok satan telefonu Oppo A5 oldu! Siz yoksa Huawei mi sanıyordunuz?

Çin’in en çok satan telefonu Oppo A5 oldu! Siz yoksa Huawei mi sanıyordunuz?

Çin’in en çok satan telefonu Oppo A5 oldu! Siz yoksa Huawei mi sanıyordunuz?

Çin dünyanın en büyük pazarı ve 1,5 milyar kişiye ulaşan nüfusu ile dünyanın 1/4 insanına ev sahipliği yapan bir İmparatorluk. Çin’in yönetim şekli bizdeki gibi değil ve ülkede Facebook, Google, Twitter, Instagram gibi popüler uygulamalar da yasak. Kendi ekosistemini oluşturan Çinliler büyük bir tüketim toplumu olmaktan kendilerini alamıyorlar. Son dönemde Çin mobil pazarında büyük bir değişim yaşanıyor. Kullanıcılar eskiden sadece fiyata bakarken artık üreticilerin kalitesine de bakmaya başladılar. Bundan dolayı da Oppo Çin pazarında gizli birinci oldu. Ağustos ayında tanıtılan Oppo A5 bugün yapılan bir araştırmaya göre Çin’in en çok tercih edilen telefonu oldu.

Kardeş sitelerimiz SamsungBurada.Net,  HuaweiBurada.Net ve OppoBurada.Net adreslerine de girmenizi sizden rica ediyoruz…

En çok Oppo A5 satılıyor! Her şey CPU olamaz gençler!

Counterpoint Research araştırma şirketinin yayınladığı bir rapora göre son 6 ay içinde rekor satış rakamlarına ulaşan ve Çin’in en çok satılan telefonu konumuna gelen Oppo A5 kullanıcılarına bir önceki telefonlarının ne olduğu soruldu. İşte sonuçlar;

Oppo A5

Oppo A5

Ortaya çıkan verilere göre Oppo A5 tercihinde bulunan kişilerin %21’i Vivo, 13’ü iPhone (iPhone 6 ve iPhone 7 kullanıcıları), %9’ü Honor ve %6 oranında da Xiaomi kullanıcılarından oluşuyor. Burada en önemli verinin iPhone olduğunu düşünüyoruz. iPhone kullanan birçok kişi artık iPhone yerine daha çok özelliği olan ürünleri tercih etmeyi seçiyor. Bu yazıyı okuyan birçok kişinin Çin’de en çok telefonu Huawei’nin sattığını düşündüğünden eminiz ama Huawei’nin Çin pazarında ilk onda telefonu yok. Sadece Honor’ın tek bir modeli bulunuyor.

Bakalım Oppo Türkiye pazarında neler yapacak ve seviyeyi nereye taşıyacak?

Oppo Reno Türkiye fiyatı ne olur? Gelin hesaplayalım

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.