Ana sayfa » Mobil » Apple 18 ay sonra AirPower için “yapamıyoruz abicim” dedi!!

Apple 18 ay sonra AirPower için “yapamıyoruz abicim” dedi!!

Apple 18 ay sonra AirPower için “yapamıyoruz abicim” dedi!!

Apple bundan tam 18 ay önce ilk nesil iPhone X ile birlikte 12 Eylül 2017 tarihinde Apple Watch, iPhone X ve AirPods aynı anda şarj edebilen bir sistem tanıttı. AirPower adı verilen bu şarj pedi ilk tanıtıldığında alkışlar içinde karşılandı ve kullanıcıların aklını başından aldı. Elektrik Elektronik Mühendisi ve çocukluk arkadaşımız Medayin Bayer bu konuda yaptığı bir açıklamada şunu söyledi. “Bu 3 ürün farklı şarj güçlerine sahipse bu kadar dar bir alanda kablosuz şarj edilebilmesi büyük bir iş gibi görünüyor” demişti ama bugün ortaya çıkan bilgilere göre aslında Medayin Bayer haklıydı ve Apple bu üç ürünü aynı anda şarj edebilecek bir çözüm bulamamıştı. Bugün Apple’ın Donanım Mühendisliği Başkan Yardımcısı Dan Riccio bir açıklamada bulundu ve şunları söyledi.

Kardeş sitemiz SamsungBurada.Net adresine girmenizi sizden rica ediyoruz…

“18 aylık yorucu bir çalışma ve Ar-Ge neticesinde AirPower’ın Apple’ın yüksek standartlarına ulaşmayacağına karar verdik ve projeyi iptal ettik. Bu lansmanı dört gözle bekleyen müşterilerden özür dileriz. Geleceğin kablosuz teknolojilerden geçtiğine inanıyoruz. Kablosuz şarj deneyimini ileriye götürmeye kararlı olduğumuzu da belirtmek isteriz”

AirPower neden iptal oldu?

Açıkçası Apple bir ürünün tanıtımını yaptıktan sonra aradan geçen 18 ayda geliştirmediğini varsayıyoruz. Zira bir ürün tanıtılmadan önce çalışması ve çalışma prensibi defalarca test edilir. Örneğin Samsung, Galaxy Fold için 15 bin açılıp kapanma testi yaptıktan sonra bu telefonu tanıtıyor. Apple‘da ise bu testler yapılmadan mı bu ürünlerin tanıtımı yapılıyor bu işten bir şey anlayamadık. Her nereden bakarsanız bakın borsada değer kaybı olmasın diye Cumartesi günü yapılan bu açıklamayı da anlamak mümkün görünmüyor. Bu açıklamadan Apple hissedarları nasıl etkilenecek bunu da pazartesi günü sizlerle Down Jones endeksi açılınca paylaşırız…

Razer Phone 3 için açıklama geldi Yaşandı bitti saygısızca!

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.