Mobil Mart 29, 2019 21:00

Huawei Donald Trump’a inat büyüdü!

Huawei Donald Trump’a inat büyüdü!

Huawei 2018 yılında oldukça tuhaf bir dönem geçirdi. Aslında 2018 demek yanlış olacak zira bu olaylar 2018 sonu ve 2019 başlarında yaşandı. Donald Trump‘ın Huawei ürünlerine koyduğu “gayri resmi” ambargo ve aralarında Amerika ve Avustralya’nın da olduğu birçok ülkenin 5G altyapısında Huawei ürünleri kullanmayacağını açıklaması keyifleri kaçırsa da bugün gelen yıl sonu raporları Huawei tarafında yüzleri güldürdü.

Kardeş sitemiz SamsungBurada.Net adresine de girmenizi sizden rica ediyoruz…

Huawei 2018 yılında büyüdü! Peki 2019 tahminleri?

Öncelikle Çinli üreticinin 2019 hedeflerini söyleyelim. Huawei geçtiğimiz yıl 200 milyon telefon barajını geçti ve bu yıl için 250 milyon gibi bir hedefle yola çıktı. Bu rakamları bu yıl bulabilir mi bilemiyoruz zira Çin’de karşısında Xiaomi ve Oppo sürekli olarak güç kazanıyor. Hatta yapılan yorumlara göre Huawei & Honor ortaklığı bu yıl Oppo‘nun gerisinde kalacak. Bu gerçek olur mu bilemiyoruz ama Huawei 2018 yılında 107 milyar dolar gelir elde etti ve %45’lik bir büyüme ile karlılığını da 8,8 milyar dolara çıkardı.

2019 yılında Huawei sahibinin kızının hapis durumu ve 5G yapılanmaları ile ilgili projelerin devamı Huawei’nin başarısında büyük bir etki yapacak diye düşünüyoruz. Samsung ve Apple gerileme yaşarken Huawei’nin satışlarını arttırmasını takdirle karşılıyoruz. Huawei 2019 yılında neler yapacak hep birlikte göreceğiz!

Xiaomi Mi 9 Türkiye fiyatı resmen açıklandı

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.