Mobil Mart 26, 2019 22:00

Sharp katlanabilir telefon işine giriyor! Tasarım böyle olmalı!

Sharp katlanabilir telefon işine giriyor! Tasarım böyle olmalı!

Mobil pazarda bir şehir efsanesi haline gelen katlanabilir ekranlı telefonlar Mobil Dünya Kongresi kapsamında gerçek oldu ve Huawei ile Samsung yeni nesil katlanabilir telefonlarını resmen tanıttılar. Huawei telefonunu cam arkasından gösterdi ve Haziran ayında da satışa sunacağını duyurdu. Samsung ise 26 Nisan tarihinde telefonu satışa sunacak. Türkiye’de de Galaxy Fold satılacak. Japon ekran üreticisi Sharp ise çentikli ekranları bulan ilk üretici olarak mobil sektörü değiştiren bir kelebek etkisi yarattı. Bugün gelen haberlere göreyse Sharp katlanabilir telefon için çalışmalara başladı.

“Lütfen Kota Dostu TeknoBurada Android Uygulamamızı Marketten İndirin ve Kullanmaya Başlayın! Bize Destek Olun…”

Sharp katlanabilir telefon pazarında bende varım dedi!

Ortaya çıkan patentlere göre Sharp Samsung ve Huawei gibi bir tasarım ile karşımıza çıkmayacak ve bizim de olması gerektiğini düşündüğümüz Motorola RAZR serisi gibi bir tasarım ile karşımıza çıkacak.

Bu tasarımın daha başarılı olacağını düşünüyoruz ama bu tasarımda telefon kapalıyken de ekranı açmadan bildirimleri görebileceğimiz küçük bir ekrana ihtiyacı olduğunu düşünüyoruz. Sharp büyük bir üretici ve bize katlanabilir ekranlı telefonu ile ne sunacak bunu yakın bir zamanda öğreneceğiz…

Galaxy Fold satışa sunuluyor! İşte fiyatı ve özellikleri

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.