Güncel Teknoloji Haberleri Mart 25, 2019 23:26

Apple TV Plus tanıtıldı! Apple resmen Netflix’e rakip oldu

Apple TV Plus tanıtıldı! Apple resmen Netflix’e rakip oldu

Uzun zamandır dillendirilen Apple’ın Netflix’e rakip olacağı iddiası sonunda gerçek oldu. Bugün gerçekleşen bahar etkinliğinde Apple TV Plus resmen tanıtıldı. Oprah Winfrey, Steven Spielberg, Jennifer Aniston, Reese Witherspoon, Octavia Spencer, JJ Abrams, Jason Momoa, M. Night Shyamalan, Jon M. Chu ve daha birçok özel kişi Apple TV Plus için TV şovu, filmi ve belgesel ve dizi oluşturacak.

Apple yeni çevrimiçi video içerik hizmetinin sonbaharda 100’den fazla ülkede hizmet vereceğini duyurdu. Apple TV üzerinden ulaşılacak hizmet için fiyatlandırma henüz belli değil. Sevindirici olan gelişme ise Apple TV + ülkemizde de kullanıma sunulacak.

Apple yeni video akış hizmetini duyururken “En kaliteli orijinal içeriklerin adresi” tanımını kullandı. Netflix içeriklerinin Oscar ödüllerine aday gösterilmesine şiddetle karşı çıkan ünlü yönetmen Steven Spielberg etkinliğinde dikkat çeken isimlerinden biri oldu. Bakalım Spielberg’ın Apple TV Plus için oluşturduğu bir içerik Oscar’a aday gösterildiğinde nasıl bir tepki ortaya koyacak.

Apple ayrıca TV+ hizmeti için kaliteli içeriklerin yapım aşamasında olduğunu bildirdi. HBO, Starz, Showtime, CBS All Access, Smithsonian Channel, EPIX, Tastemade, Noggin, MTV Hits kullanıcıların Apple TV +’ta izleyeceği bazı kanallar olacak.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.