Akıllı Telefon Mart 20, 2019 17:37

AirPods 2 tanıtıldı ve Türkiye’de satışa sunuldu!

AirPods 2 tanıtıldı ve Türkiye’de satışa sunuldu!

Apple son günlerde yeni nesil ürünlerini sessiz sedasız duyurmaya devam ediyor. Bu defa karşımızda AirPods 2 kablosuz kulaklık var. Birinci nesil AirPods ile birlikte kablosuz kulaklık pazarının büyük bölümünü ele geçiren Apple, kulaklığın ikinci jenerasyonunda tasarım tarafında değişikliğe gitmese de, donanım özellikleri bir hayli geliştirmiş görünüyor.

Yeni kulaklık Apple H1 çipi sayesine artık daha verimli çalışıyor. Bu gelişme haliyle pil kullanım süresine ciddi katkı sunuyor. Apple’ın açıklamasına göre kulaklık ile konuşması süresi iki katına çıkıyor. En önemli gelişmelerden biri de Siri desteği.

Hey Siri ile kulaklığa komutlar verip, şarkıları değiştirebilir, arama başlatabilir, yön bulabilir ya da ses seviyesini ayarlayabilirsiniz. Kulaklık ayrıca oyunda ses gecikme süresini bir hayli kısaltıyor.

Yeni AirPods’un şarj kutusu artık Qi kablosuz şarj platformuna destek sunuyor. Şarj kutusunu ister kablosuz isterseniz lighting kablosuyla şarj edebileceksiniz.

AirPods 2 Türkiye fiyatı

Gelelim ikinci nesil AirPods’un fiyatına; yeni AidPorts’u kablosuz şarj kutusuyla almak isterseniz 1.399 TL, AirPods ve şarj kutusu içinse 1.099 TL ödemeniz gerekiyor. Sadece kablosuz şarj kutusunun fiyatı ise 549 TL olarak açıklandı.

Apple sessizce iPad Air 2019 ve iPad Mini 2019 tanıttı! Neden bu sessizlik?

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.