Mobil Mart 6, 2019 13:00

Gorilla Glass açıkladı! Katlanabilir telefonlar kırılmayacak, çizilmeyecek!

Gorilla Glass açıkladı! Katlanabilir telefonlar kırılmayacak, çizilmeyecek!

Mobil Dünya Kongresi ile birlikte tanıştığımız yeni nesil katlanabilir ekranlı telefonlar bize ne sunacak bunu kısa bir süre içinde öğreneceğiz ve deneyimlerimizi sizlere aktaracağız. Huawei’nin tanıttığı yeni nesil Mate X‘in dışa katlanabilir bir yapı ile karşımıza çıktı ve lansman sırasında Huawei tarafından götürülen basın mensuplarının soramadaığı “bu hemen çizilir ve hemen kırılabilir” endişesi bizlerde oluştu. Telefonlarımızın ekranlarını korumak için elimizden geleni yaparken Huawei’nin bu tasarımı telefonu dış etkenlere karşı korumasız bırakıyordu ama bugün Gorilla Glass bir açıklama yaparak “o iş bende” dedi.

“Lütfen Kota Dostu TeknoBurada Android Uygulamamızı Marketten İndirin ve Kullanmaya Başlayın! Bize Destek Olun…”

Gorilla Glass yeni bir katlanabilir koruma geliştiriyor.

Aslına bakarsanız Corning firması geçtiğimiz dönemde Willow Glass adında katlanabilir bir koruma camı tanıtmıştı ama bunun telefonlarda kullanılması mümkün olmadı. Corning CEO’su John Bayne yaptığı açıklama ile 0.1 mm kalınlığında ve 3 ~ 5 mm’lik bükülme yarıçapına sahip ultra ince bir cam oluşturmak istediklerini dile getirdi. Bu camın mukavemeti Gorilla Glass kaça denk gelecek bunu bilemiyoruz zira kendisi ile röportaj yapan kişinin aklına bunu sormak gelmemiş…

Her ne olursa olsun dışa katlanabilir ekranlı bir telefon üretmek akıl işi değil diye düşünüyoruz…

 

Huawei P30 Pro masada dik olarak duracak! Haber mi? Haber…

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.