Mobil Şubat 22, 2019 11:00

Başkan Trump F*ck the 5G yaşasın 6G dedi!

Başkan Trump F*ck the 5G yaşasın 6G dedi!

2019 Yılı ile birlikte Mobil sektörde büyük bir değişim yaşanıyor. 5G şebekelerine geçişin başladığı şu günlerde 5G destekli telefonlarda birer birer tanıtılmaya başlandı. Samsung dünyanın ilk 5G destekli telefonu Galaxy S10 5G tanıtımını yaptı ve telefon yaz aylarında satışa sunulacak. Snapdragon 855 yonga setine sahip modeller ise daha önce pazarda olacak gibi görünüyor. Mobil Dünya Kongresi kapsamında birçok 5G desteğine sahip telefon ile tanışacağız. Dünya 5G teknolojilerini konuşurken öyle ufak bir spesifik bilgi paylaşalım. 4G ile 5G arasında tam olarak 20 kat hızlı veri transferi mümkün olacak. Bunun da özellikle video sektörüne ve online platformlara inanılmaz bir ivme kazandıracağı öngörülüyor. Dünyada henüz 6G standartları oluşturulmuş değil ama Amerikan Başkanı Donald Trump 5G‘ye hızlı bir geçiş ve 6G için çalışmaların başlatılması gerektiğini belirten bir tweet attı. Amerikan şirketlerinin geri kalma ve bekleme gibi zamanları yok dedi.

Amerika 6G için hazırlanıyor!

Başkan Trump‘ın kısa süre içinde Çin şirketleri Huawei, Nokia, Ericsson ve ZTE tarafından sunulan hizmetleri ve donanımları yasaklayacak bir karara imza atması bekleniyor. Samsung’un 5G için yaptığı yatırımlar sanırız Amerika ve bazı Avrupa ülkelerinde Samsung altyapısının kullanılmasına sebep olacak…

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.