Huawei ve Honor gözünü televizyon piyasasına dikti - TeknoBurada
22 Mayıs 2019 Çarsamba
Huawei ve Honor gözünü televizyon piyasasına dikti

Huawei ve Honor gözünü televizyon piyasasına dikti

Akıllı telefon dünyasında yollarına dolu dizgin devam eden Huawei ve Honor şimdi de gözünü akıllı televizyon dünyasına dikti. Özellikle Xiaomi’nin son dönemde TV pazarındaki başarısı göz önüne alındığında yeni üreticilerin buraya yelken açması kaçınılmaz bir hal aldı. Huawei / Honor’un yanında OnePlus’ın da TV dünyasına adım atacağı geçtiğimiz gün resmi kaynaklarca doğrulandı.

“Lütfen Kota Dostu TeknoBurada Android Uygulamamızı Marketten İndirin ve Kullanmaya Başlayın! Bize Destek Olun…”

Huawei ve Honor TV pazarını giriyor

Televizyon departmanı şu an 200 – 300 kişiden oluştuğu bildirilen Huawei, ‘Huawei AI Window’ serisi altında televizyon geliştiriyor. Televizyon serisinin teknik özelliklerin yanında yapay zeka teknolojisiyle ön plana çıkacağı gelen bilgiler arasında. Huawei’in televizyon serisine ait ilk duyuruları ise yılın ikinci yarısında gerçekleşecek.

Huawei kendi serisinin yanında Honor markasını da televizyon dünyasına sokacak. İlk etapta 55 inç büyüklüğünde bir modelin tanıtılacağı iddia ediliyor. Nisan ayında tanıtılacak televizyon, Xiaomi’nin uygun fiyatlı televizyonlarıyla rekabete girişecek.

Huawei ayrıca küresel pazara yönelik akıllı televizyonlarda kullanmak için yeni bir sesli asistan hizmeti geliştiriyor. Henüz kullanıma hazır olmayan AI sesli asistan hizmetinin ilk model Huawei ya da Honor televizyonlarda yer alması beklenmiyor. Dolayısyla Huawei bunun yerine tercihini Google Asistan ya da Amazon Alexa’da yana kullanacak.

Huawei P30 ve P30 Pro’nun son hali işte böyle olacak!