Xiaomi Mi 9 'un üçlü arka kamera özellikleri resmen paylaşıldı
22 Mayıs 2019 Çarsamba
Xiaomi Mi 9’un üçlü arka kamera özellikleri resmen paylaşıldı

Xiaomi Mi 9’un üçlü arka kamera özellikleri resmen paylaşıldı

Xiaomi Mi 9, 20 Şubat tarihinde tanıtılacak, ancak şirketin yöneticileri tarafından paylaşılan bilgiler telefon hakkında birçok önemli detayı gün yüzüne çıkardı bile. Resmi görüntüler, işlemci, AnTuTu skoru derken şimdi de Xiaomi CEO’su Lei Jun tarafından Mi 9’da kullanılacak üçlü arka kameranın tüm özellikleri açıklandı.

Xiaomi Mi 9 kamera özellikleri

Mi 9 öncelikle üç arka kameraya sahip olmasına karşın makro, süper geniş açılı, portre ve standart olmak üzere dört modda fotoğraflar çekebilecek.

Arkada ana kamerada Sony’nin 48 megapiksel çözünürlüklü ve geniş açılı Sony IMX586 sensörü yer alacak. F1./75 diyafram açılığına sahip kamera 1/2-inç büyüklüğünde bir sensör taşıyor ve ışığa karşı oldukça duyarlı.

İkinci kamera 12 megapiksel çözünürlüğünde. F/2.2 diyafram açıklığına sahip 6 katmanlı bu sensör 2x optik yakınlaştırma gerçekleştirip, portre modunda fotoğraf çekimi sağlayacak.

Üçüncü kamera süper geniş açılı olup 16 megapiksel çözünürlüğünde. 117 ° görüş açısına sahip olan kamerada diyafram açıklığı f/2.2 değerinde. Xiaomi CEO’suna göre bu kamera aynı zamanda makro çekimler de gerçekleştirecek.

Mi 9’un ön kısmındaki su damlası şeklinde çentiğin üzerinde ise AI Güzellik moduna sahip 20 megapiksellik bir kamera yer alacak.

Xiaomi Mi 9 fiyatı belli oldu! Mi 9 ve Mi 9 EE bu fiyatlarla hiç gelmesinler