12 Aralık 2019 Perşembe
Galaxy Note 8 ve Galaxy S8 Android 9 Pie güncellemesi ertelendi

Galaxy Note 8 ve Galaxy S8 Android 9 Pie güncellemesi ertelendi

Geçtiğimiz gün buradaki haberimizde Galaxy Note 8 ve Galaxy S8 için Android 9 Pie güncellemesinin erteleyebileceğinin altını çizdik. Geliştirme çalışmaları devam eden güncellemeler için Samsung geçtiğimiz günlerde üç ve dördüncü beta versiyonları yayınladı.

“Lütfen Kota Dostu TeknoBurada Android Uygulamamızı Marketten İndirin ve Kullanmaya Başlayın! Bize Destek Olun…”

Galaxy Note 8 ve Galaxy S8 güncellemesi mart başında ertelendi

Samsung Türkiye, guncelmiyiz.com sitesi üzerinden Galaxy Note 8 ve S8 için 15 Şubat olarak belirlediği Android 9 Pie güncelleme tarihini iki hafta ileriye taşıdı. Siteyi son ziyaret ettiğimizde güncelleme tarihlerinin 1 Mart’a kaydırıldığını gördük.

Bu zaten beklenen bir gelişmeydi, zira bakıldığı zaman Android 9 Pie sonrası One UI ile birlikte Samsung telefonlar yepyeni bir arayüze kavuşuyor. Arayüzde tepeden tırnağa birçok şeyin değişeceği göz önüne alındığında geliştirme sürecinin biraz uzaması anlayışla karşılanabilir. Ayrıca bakıldığında henüz Android One platformunda yer alan bazı telefonların henüz Android 9 Pie güncellemesi aldığını da hatırlatalım.

Temennimiz Note 8 ve S8 için geliştirme süreci bir an önce sona erer ve kararlı güncelleme hemen dağıtıma sunulur. Son takvime göre Samsung Türkiye mart ayı içerisinde Galaxy S8, Galaxy S8 Plus, Galaxy Note 8, Galaxy A7 2018 ve Galaxy A9 2018 Android 9.0 güncellemesini yayınlayacak.

Hindistan’da yok satan Galaxy M20 Avrupa’ya ayak bastı