Xiaomi çerçevesiz ekran tasarımına yeni bir boyut kazandırıyor
18 Temmuz 2019 Perşembe
Xiaomi çerçevesiz ekran tasarımına yeni bir boyut kazandırıyor

Xiaomi çerçevesiz ekran tasarımına yeni bir boyut kazandırıyor

Son dönemde mobil sektör çerçevesiz telefonlara ciddi bir eğilim gösteriyor. Tüketiciler daha az çerçeve daha çok ekran kullanmak isterken Appleçentikli tasarım ile devam edeceğiz” açıklaması ise sanırız Apple’ın durumunu da net bir biçimde ortaya koyuyor. Bu noktada üreticiler çerçevesiz telefonlar için ön kamerayı açılır bir şekilde ortaya koyuyorlar ve bu konuda en agresif üretici de Oppo. Bugün ortaya çıkan bir patente göre Xiaomi çerçevesiz ekran için oldukça önemli bir girişimde bulunacak ve telefonun 4 tarafını da “edge” yani kavisli ekran yapacak.

“Lütfen Kota Dostu TeknoBurada Android Uygulamamızı Marketten İndirin ve Kullanmaya Başlayın! Bize Destek Olun…”

Xiaomi çerçevesiz ekran tasarımı biraz sıkıntı yaratabilir! Neden mi?

Ortaya çıkan görsele göre Xiaomi 4 tarafa doğru kavis veren bir ekran ile karşımıza çıkmaya hazırlanıyor ama bilinen bir gerçek var ki o da edge ekranların kırılmaya karşı mukavemetlerinin zayıf olduğu. Bu telefonun da en pahalı parçasının ekran olacağını varsayarsak; yeni nesil 4 taraftan kavisli Xiaomi telefonunu almak biraz riskli olabilir.

Ön kameranın Vivo NEX serisinde olduğu gibi telefonun içinden çıkacağını tahmin ettiğimiz yeni telefonun Mi Mix 4 olabileceğini varsaymak hayalperestlik olabilir mi bunun da takdirini sizlere bırakıyoruz…

Huawei P30 ve P30 Pro için takvimlerinizi işaretleyebilirsiniz!