Ve Samsung katlanabilir telefon için tarih verdi - TeknoBurada
18 Temmuz 2019 Perşembe
Ve Samsung katlanabilir telefon için tarih verdi

Ve Samsung katlanabilir telefon için tarih verdi

Samsung katlanabilir telefon için sonunda resmi bir tanıtım tarihi açıkladı. İlk olarak kasım ayında geliştiriciler konferansında bir kılıf içerisinde kullanıcıların beğenisine sunulan telefon, CES 2018’de ise sınırlı bir izleyici kitlesine gösterildi. Şimdi sıra telefonun resmen tanıtılmasına geldi.

“Lütfen Kota Dostu TeknoBurada Android Uygulamamızı Marketten İndirin ve Kullanmaya Başlayın! Bize Destek Olun…”

Samsung malumunuz 20 Şubat tarihinde Amerika’da gerçekleştireceği etkinlikte Galaxy S10 serisini duyuracak. Fakat şirketin kısa süre önce paylaştığı bir tweet, 20 Şubat’taki etkinliğin adeta bir gövde gösterisine dönüşeceğini gösterdi.

Galaxy Fold olarak isimlendirilmesi beklenen katlanabilir Samsung telefon, 20 Şubat tarihinde resmiyet kazanacak. Tanıtım tarihi “Mobilin geleceği 20 Şubat 2019’da açılacak” sloganıyla duyuruldu. Samsung bununla birlikte Galaxy Fold’u Huawei’in katlanabilir telefonundan dört gün önce tanıtacak.

Şubat ayı başında yayınlanan bir videoda Galaxy Fold katlanabilir telefonu yakından görme şansı yakaladık. Telefonda biri 4.58 inç, diğerİ (açıldığında) 7.3 inç büyüklüğünde iki ekran yer alıyor. Küçük ekran 21:9 en / boy oranında ve 1960 x 480 piksel çözünürlüğünde. Büyük ekran ise 4.2:3 en / boy oranı ve 2152 x 1536 piksel çözünürlüğünde karşımıza çıkacak.

Telefonun tanıtılmasına dokuz günlük bir süre kaldı ve bu süre zarfında birçok özelliğinin gün yüzüne çıkmasını umuyoruz.

Xiaomi çerçevesiz ekran tasarımına yeni bir boyut kazandırıyor