Ana sayfa » Mobil » iPad Mini 5 geliyor! İçi seni dışı bizi yakacak!

iPad Mini 5 geliyor! İçi seni dışı bizi yakacak!

iPad Mini 5 geliyor! İçi seni dışı bizi yakacak!

Tablet sektörü bir dönem çok hızlıydı ama Android ekosisteminde tablet işi tamamen bitti diyebiliriz. Samsung‘un Windows 10 destekli Galaxy Book gibi ürünleri ile farklılık getirdiği ve başka bir seviyeye evrildiği tablet sektöründe Apple tek başına kaldı diyebiliriz. 2015 yılının Eylül ayında tanıştığımız en son nesil iPad Mini 4‘ün devamı gelecek mi bitti mi derken bugün gelen haberlere göre iPad Mini 5 kısa süre içinde (muhtemelen Spring Forward etkinliğinde) tanıtılacak gibi görünüyor.

“Lütfen Kota Dostu TeknoBurada Android Uygulamamızı Marketten İndirin ve Kullanmaya Başlayın! Bize Destek Olun…”

iPad Mini 5 tasarım aynı özellikler farklı olacak!

Apple şu anda bir tasarım değişikjliği yapmayı düşünüyor. Çünkü herkesi istediği ince çerçeveler. FaceID vb özellikler yeni nesil iPad Mini’nin fiyatını ciddi anlamda arttıracak ve Apple bu noktada özellikle Mini serisinde fiyat artışı yapmaya cesaret edemiyor. Bundan dolayı da 3,5mm kulaklık girişi, TouchId ve Type-C girişinin olacağı yeni iPad Mini’de aklınızda olmasını istediğiniz özellikler olmayacak.

İşlemci tarafında ise Apple’ın A10X yonga setlerinin kullanılacağını belirtelim. Tasarım tarafında hemen hemen aynı olacak yeni iPad Mini’nin kas gücünün artacağını ama tasarımın aynı kalacağını şimdiden belirtelim.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.