Mobil Şubat 11, 2019 16:00

İddia: Donald Trump Huawei için yasaklama emri çıkartacak!

İddia: Donald Trump Huawei için yasaklama emri çıkartacak!

Son dönemde Amerika’nın ele avuca sığmaz Başkanı Donald Trump Huawei ile ilgili ciddi bir mücadeleye girmiş durumda. Huawei Başkanı Ren Zhengfei‘nin kızı ve şirketin CFO’su Meng Wanzhou‘un Kanada’da tutuklanması ile başlayan süreç bugün farklı bir iddia ile tekrar karşımıza geldi. Bugün yayınlanan bir haber göre Donald Trump Mobil Dünya Kongresi öncesinde bir genelge yayınlayarak Amerika’da 5G optimizasyonunda Huawei alt yapısı kullanılmasını resmi olarak yasaklatacak.

“Lütfen Kota Dostu TeknoBurada Android Uygulamamızı Marketten İndirin ve Kullanmaya Başlayın! Bize Destek Olun…”

Huawei CFO

Huawei CFO

Donald Trump Huawei kullanımını yasaklıyor mu?

Şu anda ülkede zaten Huawei alt yapısının kullanılması resmen olmasa da fiili olarak yasaklanmış gibi bir durum var. Zira bir türlü onay vermediği T-Mobile & Sprint birleşmesinin tek koşulu olarak “Huawei alt yapısının kullanılmamasını” şart koşan Trump Hükumetini dinleyen Deutsche Telekom veSoftBank 5G için Huawei alt yapısı kullanmayacaklarını açıkladılar.

Turkcell Huawei ile çalışacak!

Tüm bunlar olurken Tayland ilk Huawei 5G şebekesi “test amaçlı da olsa” hizmete başladı. Ülkemizde ise Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu ise yaptığı açıklama ile yola Huawei ile devam edeceklerini açıklayarak “her türlü riske hazırlıklıyız” açıklamasında bulundu.

Bizim Yorumumuz!

Süreci yakından takip ediyoruz ve şunu da belirtmek istiyoruz. Bu yapılanlar Huawei markasına ciddi anlamda zarar veriyor. Amerikan Hükumetinin elinde bir delil vb somut bir şey varsa bunu tüm dünya ile paylaşmalı ve bunu bizlere anlatmalı. Yoksa bu durum Donald amcanın kişisel hırslarından ve takıntılarından başka bir şey değilmiş gibi hissettirmeye devam edecek…

Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu Huawei ile yola devam dedi!

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.