Mobil Şubat 11, 2019 19:00

Huawei arttırılmış gerçeklik gözlüğünü Huawei Watch ile birleştirdi!

Huawei arttırılmış gerçeklik gözlüğünü Huawei Watch ile birleştirdi!

Arttırılmış Gerçek mi yoksa Sanal Gerçek mi? Tartışmaları süre dursun bu noktada üreticiler kendi taraflarını seçmeye başladılar. Samsung ve HTC Sanal Gerçeklik tarafında büyük gelişmeler ortaya koyarken Apple‘ın ise Arttırılmış Gerçeklik tarafında ciddi bir yapılanması var. Huawei arttırılmış gerçeklik konusunda bugün bir patent ile karşımıza çıktı. Oldukça ilginç görünen bu patente baktığımızda iki detay teknoburada.net ekibi olarak bizleri oldukça şaşırttı. Peki neydi bu detaylar?

“Lütfen Kota Dostu TeknoBurada Android Uygulamamızı Marketten İndirin ve Kullanmaya Başlayın! Bize Destek Olun…”

Huawei arttırılmış gerçeklik

Huawei arttırılmış gerçeklik

Huawei arttırılmış gerçeklik gözlüğü Huawei Watch ile birleşiyor. 

Ortaya çıkan bu patentte gördüğünüz üzere Huawei‘nin akıllı saati ya tarafa çerçeve olarak konuyor. Bir diğer yenilik ise dikiz aynasına benzeyen bir yapı. Bu aynanın pasif bir ayna olacağı ve saatten gelen görüntüyü gözümüze aktaracağını görüyoruz.

Patente baktığınızda 2 farklı çerçeve dizaynı görüyoruz. Bu çerçeveler farklı da olsa Huawei Watch’ın konma şeklinin ve ayna donanımının her iki tasarımda da olduğunu görüyoruz. Bu tasarım iş yapar mı derseniz bizce iş yapmaz. Zira böyle pasif bir ürün ile akıllı saatin birleştirilmesi de ayrı bir tuhaflık. Huawei, rakipleri Samsung ve Apple gibi olmak istiyor ama sanırız doğru yolda değil…

Huawei P30 Pro ‘nun 5G versiyonu olacak mı?

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.