27 Şubat 2020 Perşembe
Ana sayfa » Mobil » Samsung Çin pazarına yatırım yaparak Çinlileri kalbinden vuracak!
Samsung Çin pazarına yatırım yaparak Çinlileri kalbinden vuracak!

Samsung Çin pazarına yatırım yaparak Çinlileri kalbinden vuracak!

Çin pazarı oldukça ilginç bir pazar. Komünizm ile yönetilen Çin’de seçim olmadığını biliyor muydunuz? Biz de bilmiyorduk ama geçtiğimiz günlerde “Çin ile Ticaret nasıl yapılır?” isimli videomuzda bu durumu Ali Rıza Çelebi‘den öğrendik. Kendi içinde oldukça kapalı bir toplum olan Çin’de Google, Facebook, Instagram, Twitter vb birçok uygulama yasak. Kendi markalarını kuran ve bunları destekleyen Çin pazarında dünyanın en büyük üreticisi ola Samsung‘un başarısız olmasının temelinde de bu algı var. Samsung Çin pazarında daha fazla söz sahibi olmak ve bu durumu lehine çevirmek için büyük bir adım atmaya hazırlanıyor.

“Lütfen Kota Dostu TeknoBurada Android Uygulamamızı Marketten İndirin ve Kullanmaya Başlayın! Bize Destek Olun…”

Samsung Çin pazarında NAND Bellek üretimini arttıracak!

Bunu kırmak isteyen Güney Koreli üretici Samsung, 2014’ten beri Çin’in Xi’an eyaletinde bir NAND flash bellek fabrikası işletiyor. Buna 2017 yılında 7 milyar dolarlık ikinci bir ek bina ekleyen Samsung’un Başkan Yardımcısı Lee Jae Yong (Li Zaiyu) Çin Bayramı için yaptığı açıklamada Çin’deki NAND Bellek üretimini artıracaklarını dile getirdi. Bellek üretim maliyetleri sürekli olarak düşerken böyle bir yatırım ne kadar mantıklı bilemiyoruz ama kaz gelecek yerden de tavuk esirgenmez. Zira Samsung Çin pazarında sadece %2,6‘lık bir pazar payına sahip.

Çin halkı kendilerine iş veren şirketlere gösterdiği teşekkürü de o markalardan ürün alarak gösterdiği ortadaki bir gerçek. Samsung Çin’deki satışlarını %10‘a yükseltse zaten büyük satış rakamlarına ulaşacaktır; buda ortadaki en büyük gerçek…

Çin ile ticaret nasıl yapılır? Çin’de nasıl yaşanır? İkinci çocuk nasıl yapılır?