Ana sayfa » Akıllı Telefon » Essential Phone 2 akıllı telefon dünyasında devrim gerçekleştirecek

Essential Phone 2 akıllı telefon dünyasında devrim gerçekleştirecek

Essential Phone 2 akıllı telefon dünyasında devrim gerçekleştirecek

Android’in babası olarak nitelendirilen Andy Rubin’in yönettiği Essential, Mayıs 2017’de su damlası şeklinde çentiğe sahip ilk akıllı telefonu Essential Phone’un duyurusunu gerçekleştirdi. Telefon yüksek fiyatı nedeniyle istenen başarıya ulaşamadı, ancak Andy Rubin görünüşe bakılırsa telefonun devam modelini sunmaya niyetli görünüyor. Şimdi sizlere Essential Phone 2 olarak isimlendirilecek telefon hakkındaki önemli gelişmeleri aktaralım.

Telefonun sızdırılan ilk görüntüsü ekrana gömülü parmak izi tarayıcısını işaret ediyor. Bu elbette mobil dünyasında yeni bir gelişme değil, ancak amiral gemi telefonlarda artık standart hale gelmeli. Nitekim bu özelliği ikinci nesil Essential Phone’da göreceğiz.

Essential Phone 2 görünmez bir ön kameraya sahip olacak

Gelelim mobil dünyasında bizce bir devrim sayılacak gelişmeye. Üreticiler çentik ya da çerçeveleri ortadan kaldırmak için kızaklı yapı, çıkarılabilir Pop-up kamera ya da ekran deliği gibi çözümler üretiyor. Essential’ın ürettiği çözüm ise bunların çok ilerisinde.

İddiaya göre ön kamera ve diğer sensörler telefondaki ekranının altına yerleştirilecek. Fotoğraf çekileceği esnada bu bölüm kısmen saydamlaşarak ışığın geçişine izin verecek. Anlayacağınız ön kamera sadece gerektiğinde ortaya çıkacak.

Benzer bir teknoloji üzerinde Samsung zaten çalışmalar yürütüyor. Kaynağa göre Essential da yine görünmez bu selfie kamerayı OLED ekranların altına yerleştirmek için yoğun çaba sarf ediyor. Telefonun çıkışının ise 2019’un sonunu bulacağı gelen haberler arasında.

General Mobile GM 9 Pro fiyatında böyle indirim görülmedi! Şimdi bedavadan biraz pahalı

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.