Mobil Ocak 31, 2019 18:00

Kim ne kadar telefon sattı? Birinci kim? Mobil pazarın olayı nedir?

Kim ne kadar telefon sattı? Birinci kim? Mobil pazarın olayı nedir?

Akıllı telefon pazarı 2018 yılında büyük bir küçülme yaşadı. Samsung ve Apple kan kaybederken; Başta Nokia, Huawei ve Oppo satışlarını arttırmayı başardı. IDC ve Counterpoint  araştırma şirketleri yaptıkları satış analizlerini bugün yayınladılar ve bizde 2018 mobil pazar ile ilgili net bir bilgiye de ulaşmış olduk.

Lütfen Kota Dostu TeknoBurada Android Uygulamamızı Marketten İndirin ve Kullanmaya Başlayın! Bize Destek Olun…

2018 mobil

2018 mobil

2018 mobil pazarda birinci yine Samsung!

Yayınlanan raporda Samsung geçtiğimiz yıla göre %8 satış kaybederken Apple ise %3,2 değer kaybına yaşıyor. Huawei, satışlarını %33,6 arttırırken, Xiaomi ise %32,2 ile Huawei’yi takip ediyor. HMD Global ise %126 satış artışı ortaya koyarak bir rekoru da kırıyor.

Bu noktada en büyük satış kaybı ise takdir edersiniz ki LG‘de yaşanıyor. 2017 ile 2018 arasındaki satış gerilemesi ise %22 gibi korkunç bir rakam. Apple ve Huawei‘nin satış oranları %14 ile aynı ve Oppo ile Xiaomi‘nin da market oranlarının anı olduğunu görüyoruz. Bu yıl içinde Vivo ve Oppo‘nun Xiaomi‘yi geçmesinin beklendiğini de belirtelim…

Samsung Apple ve Huawei rekabetinde zirve değişti

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.