Mobil Ocak 22, 2019 18:00

DxOMark selfie kameralar için puanları açıkladı! Şaka mısınız arkadaş siz?

DxOMark selfie kameralar için puanları açıkladı! Şaka mısınız arkadaş siz?

Son dönemde teknoburada.net olarak DxOMark sitesinin verdiği puanları eleştiriyor ve bu işte bir eyyam olduğunu düşünüyoruz. Test aşamasında bir telefona (Huawei P20 Pro) lansman öncesinde kamera testi yapıp dünyanın en iyi kamerası konumuna sokan ve aradan neredeyse 1 yıl geçtikten sonra kamera güncellemeleri alan ve tanıtıldıktan 4 ay sonra DxOMark puanı açıklanan Huawei Mate 20 Pro‘nun da aynı puanı alması bize oldukça tuhaf geldi. Bu konuda zaten haberin sonunda hazırladığımız videoyu izleyebilirsiniz. Bugün de DxOMark selfie kameraları için bir puan skalası ortaya koydu ve resmen beynimizden vurulmuşa döndük. Neden mi?

DxOMark selfie

DxOMark selfie

DxOMark selfie puanlarını açıkladı! Eyyam, eyyam ve yine eyyam!!!

Şimdi sonuçları incelediğimizde dünyanın en iyi kamerasına sahip olduğu site tarafından dile getirilen Huawei P20 Pro 72 puan alarak listede oldukça geride kalıyor. Aynı ön kamera özelliklerine sahip olan Galaxy S9 Plus (81) ve Galaxy Note 9 (92) ise arada uçurum bir fark ile karşımıza çıkıyor.

Bu listede Oppo Find X, Meizu 16th ve Nubia Z17s gibi ön kameraları ile iddialı telefonların olmaması ise trajikomik bir durum. Afrika’da satışta olan Intex Aqua Selfie modelini inceleyen DxOMark sitesi bu telefonları mı inceleyemedi? DxOMark selfie puanları bu telefonlarla mı açıklandı? Siz diğer telefonları incelemediniz mi?

Ön kamera performansını tam anlamıyla beğenmediğimiz Galaxy Note 9‘un listede birinci olmasına ise “ya biz bu işi bilmiyoruz; ya da siz” yorumu ile karşılık veriyoruz…. DxOMark bizim için bitmiştir; ya sizin için?

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.