Mobil Ocak 19, 2019 18:00

Windows 10 Mobile öldü! Buyurun cenaze namazına!!!

Windows 10 Mobile öldü! Buyurun cenaze namazına!!!

Mobil pazarda şu anda iki işletim sistemi kaldı ve bunun sorumlusu da yine üreticiler. BlackBerry OS işletim sistemini yenilemeyi başaramayan BlackBerry ve Windows Mobile işletim sistemini güncel tutmayı başarmayan Microsoft bu işin iki büyük sorumlusu. Nokia‘yı satın alan ve kendi içinde ciddi de bir başarı yakalayan Microsoft daha sonra Windows 10 Mobile ile karşımıza çıktı ve bu işletim sistemi Windows Vista gibi yok olma sürecine girdi. Görülüyor ki; Windows Mobile artık Microsoft içi “ÇÖP” haline geliyor.

“Lütfen Kota Dostu TeknoBurada Android Uygulamamızı Marketten İndirin ve Kullanmaya Başlayın! Bize Destek Olun…”

Windows 10 Mobile artık güvensiz bir işletim sistemi!

Bugün yapılan bir açıklamaya göre sürüm 1709’da bulunan aygıtlar 10 Aralık’a kadar güvenlik desteği alırken; 1703 sürümündeki Lumia 640 ve 640 XL yalnızca 11 Haziran’a  kadar destek alabilecek ve bu saatten sonra Windows bu sürümlere güvenlik desteği sunmayacak. Peki bu ne anlama geliyor?

Microsoft’un telefonlarına güvenlik güncellemesi sunmayacak olması son güvenlik güncellemesinden sonra telefonların her türlü saldırıya açık hale gelmesine sebebiyet verecek. Windows 10 Mobile sahiplerinin iOS ya da Android ekosistemine geçmelerini tavsiye ediyoruz…

 

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.