Güncel Teknoloji Haberleri Ocak 18, 2019 14:30

Okulu hackledi notlarını düzeltti ama kaçamadı! Sömestr zehir olacak!

Okulu hackledi notlarını düzeltti ama kaçamadı! Sömestr zehir olacak!

Bugün birçok kardeşimiz hatta evladımız karne aldı. Kimileri takdir, teşekkür kimileri de daha iyi olunması için umutla yarı yıl tatiline girdi. Diyarbakır’da 10. sınıf öğrencisi Sultan Şeymus M. isimli kardeşimiz ise sömestr tatiline karakolda girdi! Okulu hackledi ama sömestr tatili sancılı başladı…

“Lütfen Kota Dostu TeknoBurada Android Uygulamamızı Marketten İndirin ve Kullanmaya Başlayın! Bize Destek Olun…”

Şeymus Okulu hackledi ama yakalandı!

CnnTürk‘ün haberine göre 10. sınıf öğrencisi Sultan Şeymus M. iddiaya göre, MEB’in not sistemini hackledi. Burada notlarını 20’şer puan yükselten öğrenci, daha sonra 59 gün olan devamsızlığını da 9 güne indirdi. Öğrenciye not veren öğretmenler, sorunun kendilerinden kaynaklandığını düşünerek sistemi düzeltip eski haline getirdi. Sonraki gün tekrar sisteme giren Sultan Şeymus M., notları ve devamsızlığı tekrar kendine göre güncelleyince okul yönetiminin dikkatini çekti. Polise haber verilmesinin ardından Siber Suçlarla Mücadele Müdürlüğü ekipleri, not sistemini takibe aldı. Yapılan çalışmaların ardından Sultan Şeymus M.’nin evinde bulunan IP adresinden sisteme girildiğini tespit eden güvenlik güçleri, öğrenciyi gözaltına aldı.

10. sınıf öğrenci Sultan Şeymus M.’nin emniyetteki işlemleri devam ediyor.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.