Ve Apple iPhone fiyatlarını düşürmek zorunda kaldı! - TeknoBurada
24 Haziran 2019 Pazartesi
Ve Apple iPhone fiyatlarını düşürmek zorunda kaldı!

Ve Apple iPhone fiyatlarını düşürmek zorunda kaldı!

iPhone üretiminin bir kez daha düşürülmesi açıklamasının üzerinden yirmi dört saat geçmemişti ki, Apple iPhone fiyatlarında indirime gitti. İndirim, şirketin gelir hanesine en fazla katkı sunan ülkelerden biri olan Çin’den geldi. Kısa süre önce Tim Cook’un yaptığı açıklamalarda Apple’ın Çin’deki satışlardan hiç de memnun olmadığı anlaşıldı. Apple şu an ülkede en fazla telefon satışı gerçekleştiren beşinci üretici konumunda, ancak buna rağmen geride bıraktığımız çeyrekte en fazla geliri kasasına koymayı başardı.

“Lütfen Kota Dostu TeknoBurada Android Uygulamamızı Marketten İndirin ve Kullanmaya Başlayın! Bize Destek Olun…”

Apple iPhone fiyatları düşürdü

Apple iPhone fiyatları düşürdü

Çin’deki satışların büyük bir düşüş göstermesi bir süredir Apple’ı farklı bir çözüm yollarına itmişti. Son çare olarak fiyat indirimine gidildi. Apple’ın Çin’deki iPhone 8 , iPhone 8 Plus , iPhone XR , iPhone XS ve iPhone XS Max modellerine fiyat indirimleri uyguladığı bildirdi. Fiyat indirimi her model için ortalama 60 $ seviyesinde. İndirim en fazla 66 $ dolar ile iPhone XR modelinde uygulandı.

İşin ilginç tarafı ise bu indirim Çin’deki operatör, fiziksel ve çevrimiçi mağazaları kapsamasına karşın, Apple Store ve şirketin çevrimiçi mağazasında henüz uygulanmıyor.

 

Apple CEO’su Tim Cook verdi dumanı! “Pavalı Köpeklev”