Gionee eski başkanı Lu Weibing Redmi Başkanlığına getirildi!
24 Haziran 2019 Pazartesi
Gionee eski başkanı Lu Weibing Redmi Başkanlığına getirildi!

Gionee eski başkanı Lu Weibing Redmi Başkanlığına getirildi!

Xiaomi oldukça tuhaf bir 2018 geçirdi. Tuhaf diyoruz zira Çinli üretici satış rekorlarını alt üst ederken anavatını Çin’de istediği satış rakamlarına ulaşamazken borsada da büyük bir düşüş yaşadı. Bu durum karşısında Xiaomi geçtiğimiz hafta bir açıklama yaprak Redmi serisini kendi bünyesinden ayırdığını resmen açıkladı. Bu süreçten sonra Redmi‘ye ne olacak başına kim gelecek diye düşünürken 2017 yılında Gionee‘den ayrılan Lu Weibing Redmi Başkanlığına getirildiği bugün resmen duyuruldu.

Lu Weibing Redmi için yeterli olacak mı?

Bu sorunun cevabını bilemiyoruz ama gelen bilgilere göre Lu Weibing direkt olarak Xiaomi’nin Başkanı ve kurucu ortağı Lin Bin‘e rapor verecek ve bunun yanında da Xiaomi Grubu Başkan Vekili görevini de sürdürecek. Yani Weibing, büyük yetki ve sorumluluklar ile geliyor. Bu noktada yeni başkan ürün pazara sunma konusunda bağımsız olacak. Bu da Honor Başkanı’nda olmayan bir özellik.

Gionee’ye büyük bir başarı kazandıran Lu Weibing bizce Redmi’de başarılı olacaktır. Zira arkasında Xiaomi gibi bir dev var. Önümüzdeki saatlerde tanıtılacak olan Redmi Note 7 lansmanında kendisini de bizzat ürün lansmanı yaparken göreceğiz…

Çin’de en çok satan telefonlar açıklandı! Listede sürpriz modeller var