Galaxy S10 Lite beklenen özellikten yoksun olacak! Bizce daha iyi oldu
24 Haziran 2019 Pazartesi
Galaxy S10 Lite beklenen özellikten yoksun olacak! Bizce daha iyi oldu

Galaxy S10 Lite beklenen özellikten yoksun olacak! Bizce daha iyi oldu

Samsung’a yakın kaynaklar Galaxy S10 serisi modeller hakkında önemli bilgiler aktarmayı sürdürüyor. Son olarak Çinli tedarikçiler tarafından aktarılan gelişmeler Galaxy S10 Lite modelinin ekrana gömülü parmak izi tarayıcısına sahip olmayacağını gösteriyor. Galaxy S10 ve S10 Plus’ta ise parmak izi tarayıcı ekran altına yerleştirilecek.

“Lütfen Kota Dostu TeknoBurada Android Uygulamamızı Marketten İndirin ve Kullanmaya Başlayın! Bize Destek Olun…”

Bunun yanında Lite modelin Galaxy S10 E ismiyle çıkış yapacağı iddia ediliyor. Parmak izi tarayıcının ekran altında olmamasını iyi taraftan değerlendirmek gerekirse, telefonun maliyeti artmamış olur. Ayrıca bu modelde ekranın kavisli olmayacağı belirtiliyor. Haliyle maliyetler daha düşecek ve telefon fiyatıyla daha fazla kullanıcıya erişebilir.

Peki S10 Lite’da parmak izi tarayıcısı nerede olacak? Yayınlanan bazı kılıf görüntülerinde arka tarafta bunun için bir boşluk olmadığını gördük. Dolayısıyla parmak izi tarayıcısının güç tuşunun altına yerleştirileceğini söyleyebiliriz.

Çift arka kameranın eşlik edeceği S10 Lite performanstan ise ödün vermeyecek. 5.8 inç büyüklüğünde ekranla donatılacak cihazın işlemci biriminde Exynos 9820 ve Snapdragon 855 yer alacak.

 

Galaxy S10 Lite’ın işlemci ve RAM miktarı kesinlik kazandı