Mobil Ocak 7, 2019 19:00

Android Q işletim sistemi geliyor! Siz hala Android Pie mı bekliyorsunuz?

Android Q işletim sistemi geliyor! Siz hala Android Pie mı bekliyorsunuz?

Google’ın yanlış yaptığı şeylerden birisi her yıl yeni nesil işletim sistemi tanıtmasıdır. Daha büyük yanlış ise bu işletim sistemini indirmeye sunmadan aylar önce Google Geliştiriciler Konferansı‘nda tanıtmasıdır. Geçtiğimiz yıl Haziran ayında tanıtılan Android 9.0 Pie güncellemesini daha birçok orta segment hatta amiral gemisi telefon alamamışken Android Q işletim sistemi ile ilgili ilk bilgiler gelmeye başladı bile.

“Lütfen Kota Dostu TeknoBurada Android Uygulamamızı Marketten İndirin ve Kullanmaya Başlayın! Bize Destek Olun…”

Android Q

Android Q bize ne sunacak?

Android 10 Q işletim sistemi olarak bilinen yeni nesil işletim sistemi Android 9.0 Pie ile oldukça benzeyecek. En önemli yenilik ise gece modunun eklenmesi olacak. Bazı üçüncü parti uygulamalarda bu özelliği görüyoruz ama yeni işletim sistemi ile birlikte bunun genel bir özellik olduğunu göreceğiz. Bu da telefonların pil performanslarını olumlu yönde etkileyecek detaylardan birisi olacak.

En önemli yenilik ise ikiden fazla çoklu görev uygulamasının kullanılabilmesi olacak. Artan ekran boyutu ile birlikte artan GPU ve CPU güçlerinden dolayı artık bu mümkün bir durum ve Google’da yeni nesil ,işletim sisteminde bize bunları sunacak.

Google Play Store’da kısa süreliğine ücretsiz ve indirimde olan uygulamalar

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.