Huawei & Honor ve Xiaomi & Redmi savaşının galibi kim olacak
18 Temmuz 2019 Perşembe
Çin karıştı! Huawei & Honor ve Xiaomi & Redmi savaşı başladı!

Çin karıştı! Huawei & Honor ve Xiaomi & Redmi savaşı başladı!

Çinli üreticiler Huawei’nin satış rakamlarının açıklanmasında etik davranmadığını dile getiriyorlar. Zira Huawei, Honor markasının satışlarını da Huawei içinde gösteriyor ve ayrı bir kalem olarak bu satışları değerlendirmiyor. Bundan dolayı da Çin pazarında birinci üretici oluyor. Özellikle Oppo ve Vivo, Honor markasının satışlarının çıkarıldığında Huawei’nin kendilerinden daha az satış gerçekleştirdiğini savunuyorlar. Bu durum doğru mu bilemiyoruz ama Xiaomi’nin Redmi markasını kendi bünyesinden ayırmasının yankıları Çin’de büyük bir tartışmayı da başlattı.

“Lütfen Kota Dostu TeknoBurada Android Uygulamamızı Marketten İndirin ve Kullanmaya Başlayın! Bize Destek Olun…”

Huawei & Honor ve Xiaomi & Redmi savaşının galibi kim olacak?

Yapılan yorumlara göre Honor markasının kendi içinde pazara sunduğu amiral gemisi telefonları ile Redmi gibi serilere üstünlük sağlaması sona erecek ve bu marka da kendi içinde uygun fiyatlı amiral gemisi modeller üreterek bunları Honor markasının (Türkiye gibi) hareketlendiği pazarlara girecek gibi görünüyor. Uygun fiyatlı amiral gemisi modeli ve aynı markanın uygun fiyatlı ürünleri satış stratejisi artık Redmi için de çalışacak.

Huawei tarafından henüz bu ayrılık ile ilgili resmi bir açıklama yok ama özellikle ülkemiz gibi gelişmekte olan Çin pazarlarında büyük bir rekabet yaşanacak ve büyük üreticiler 1000 dolar fiyatlar ile bizlere telefon falan satamayacaklar…

Samsung Galaxy S10 Lite’ın önemli bir özelliği belli oldu