Akıllı Telefon Ocak 4, 2019 13:00

Xiaomi Mi A3 geliyor! Android One platformuna yeni bir soluk

Xiaomi Mi A3 geliyor! Android One platformuna yeni bir soluk

Xiaomi’nin Mi A serisiyle Android One platformuna heyecan getirdiği herkesin malumu. Ağustos 2017’de Mi A1, Temmuz 2018’de ise Mi A2 ve Mi A2 Lite modellerini duyuran şirketin gündeminde şu sıralar Xiaomi Mi A3 yer alıyor.

“Lütfen Kota Dostu TeknoBurada Android Uygulamamızı Marketten İndirin ve Kullanmaya Başlayın! Bize Destek Olun…”

XDA geliştiricileri Android Pie tabanlı MIUI 10 yazılımında bir sonraki Mi A serisi telefona dair önemli bir kanıt buldular. Yazılım içerisinde yer alan “orchid_sprout” adlı kodda “_sprout” eklentisi daha önceki Mi A serisi telefonların tümünde kullanıldı. Bu nedenle “orchid_sprout” adlı kodun Mi A3 olacağını şimdiden söyleyebiliriz.

Xiaomi takvime uygun davranırsa telefon yaz döneminde tanıtılacak, ancak çalışmaların erken başladığı görülüyor. Bu nedenle Xiaomi cephesinde nisan itibariyle yeni bir Android One telefonun tanıtımı gerçekleşebilir.

İlk gelen bilgiler telefonun Snapdragon 675 işlemcisinden güç alacağı yönünde. Bunun yanında Mi A3, NFC bağlantısına da sahip olacak.

 

Xiaomi Mi Mix 3 en güzel rengiyle satışa sunuldu

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.