Mobil Ocak 3, 2019 19:00

Huawei siber güvenlik ve gizlilik için milyar dolarları dökmeye hazırlanıyor!

Huawei siber güvenlik ve gizlilik için milyar dolarları dökmeye hazırlanıyor!

Huawei için 2018 yılı oldukça iyi geçti gibi görünebilir ama Avustralya Çek Cumhuriyeti ve Amerika Huawei ürünlerini ülkelerinde kullanmayacaklarını açıklaması sonrasında borsada yere çakılan Çinli üretici için 2019 oldukça kritik geçecek gibi görünüyor. 200 milyon adetlik satış hedefini tutturan ve global pazarda da ikincilik koltuğunu sağlamlaştıran Çinli üreticinin önümüzdeki yıl ürünlerden çok farklı alanlara odaklanacağı görülüyor. Huawei kurucusu Ren Zhengfei kızının Kanada’da yakalanmasından sonra sessizliğini çalışanlarına gönderdiği 2019 mesajında oldukça önemli detaylar verdi. 2019 Yılında Huawei siber güvenlik ve gizlilik tarafında büyük yatırımlara imza atacak diyen Ren Zhengfei bulut servisleri yapay zeka ve yazılım geliştirme tarafına odaklanılması gerektiğinin ve bilgi güvenliğinin en önemli kriterlerden birisi olması gerektiğini vurguladı.

“Lütfen Kota Dostu TeknoBurada Android Uygulamamızı Marketten İndirin ve Kullanmaya Başlayın! Bize Destek Olun…”

Huawei siber güvenlik için yatırım yapmaya hazırlanıyor!

Birçok ülkenin 5G ağları için Huawei ambargo koymasından sonra başını İngiltere’nin çektiği bazı Avrupa ülkelerinin de Huawei‘ye daha farklı bakmaya başladıkları belirtiliyor. Bundan dolayı da Huawei Başkanı Xu Zhijun önümüzdeki yıl siber güvenlik ve bilgi gizliliği için 2 milyar dolarlık yatırım yapacaklarının garantisini verdi.

Bu açıklamalar Huawei’nin başındaki kara bulutları dağıtmaya yetecek mi bunu da zaman içinde göreceğiz ama ülkeler bir üreticiyi yasaklıyor ve diğer ülkelere de önermiyorsa ellerinde biraz daha somut deliller olmalı diye düşünüyoruz.

Bakalım Huawei için 2019 neler getirecek?

2019 yılında hangi telefonlar ile tanışacağız? Liste kabarık!

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.