Akıllı Telefon Ocak 3, 2019 8:00

Bir skandal daha! Huawei yeni yıl mesajını iPhone’dan gönderdi

Bir skandal daha! Huawei yeni yıl mesajını iPhone’dan gönderdi

Yeni yıla henüz girdik ve birçok şirket gibi Huawei yeni yıl mesajını Twitter üzerinden paylaştı. Tweet’te tüm Huawei çalışanları adına Huawei müşterilerinin yeni yılı tebrik ediliyor. Buraya kadar şey normal görünüyor, ancak tweet’in hemen altındaki “iPhone için Twitter” başka bir ifadeyle paylaşımın bir iPhone telefondan yapılması bizce bir skandal.

“Lütfen Kota Dostu TeknoBurada Android Uygulamamızı Marketten İndirin ve Kullanmaya Başlayın! Bize Destek Olun…”

Daha önce de ifade ettiğimiz gibi, bir Huawei çalışanı elbette iPhone telefon kullanabilir, ancak şirketi bağlayan bu tür kurumsal paylaşımların mutlaka bir Huawei telefondan yapılması gerekiyor. Durumu fark eden Huawei tweet’i hemen sildi, ancak “Marques Brownlee” gibi dikkatli kullanıcılar bunu fark edip hemen ekran görüntüsü aldılar.

Benzer durum daha önce de Huawei’in başına geldi. Hatta Samsung Türkiye de yakın zamanda iPhone üzerinde bir tweet gönderdi. Tabii Apple’ın da yakın zamanda Android bir telefon tweet attığını unutmayalım.

 

Huawei P30 Pro bu tasarımla dengeleri değiştirir

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.