Güncel Teknoloji Haberleri Ocak 1, 2019 17:00

Microsoft Apple ve Amazon savaşında kazanan kim?

Microsoft Apple ve Amazon savaşında kazanan kim?

Amerika’da 2018 yılında iki şirket trilyon dolar değere ulaştı. Tahmin edeceğiniz üzerine Apple ve Amazon trilyon dolarlık ilk şirket oldular ama bu pekte uzun sürmedi. Bunun altında yatan sebepleri uzun uzadıya farklı bir içerikte anlatalım ama Apple’ın hisselerinin bu denli düşmesinin temel sebebi Tim Cook’un sektörü bir türlü anlayamamış olmasıdır. Amazon tarafındaki düşüş ise bizce çıkış ile alakalı bir durum. Zira Amazon bu denli değerlenmeli miydi? Bunun da takdirini brokerlara bırakıyoruz. Microsoft Apple ve Amazon üçgeninde kazanan 780 milyar dolarlık değeri ile Microsoft oldu!

“Lütfen Kota Dostu TeknoBurada Android Uygulamamızı Marketten İndirin ve Kullanmaya Başlayın! Bize Destek Olun…”

Microsoft Apple ve Amazon borsa değerleri açıklandı!

2018 yılının bitmesi ile birlikte kesinleşen ciro ve mizanlar sonrasında Apple trilyon dolarlık şirket kategorisindeyken %32 değer kaybederek 748,5 milyar dolara, Amazon ise %27 değer kaybederek 734 milyar dolarlık bir değere geriledi. Microsoft ise 780 milyar dolarlık borsa değeri ile her iki şirketi de geçmeyi başardı.

Bu Microsoft’un başarısı mı yoksa Amazon ve Appel’ın başarısızlığı mı bunun da takdirini siz değerli okuyucularımıza bırakıyoruz…

Xiaomi 2018 yılını nasıl geçirdi? [Video]

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.