Mobil Ocak 1, 2019 20:00

Google Android One Projesi ile ilgili net konuştu! Güncellemeler…

Google Android One Projesi ile ilgili net konuştu! Güncellemeler…

Android ekosistemindeki en büyük sorunun güncellemeler olduğunu söylersek yanlış bir ifadede bulunmamış oluruz diye düşünüyoruz. Zira geçtiğimiz yıl Haziran ayında tanıtılan ve Eylül ayında da indirilmeye sunulan Android 9.0 Pie işletim sistemine sahip olamayan birçok telefon olduğunu görüyoruz. Hatta Samsung’un daha Galaxy Note 9 için bile bu güncellemeyi sunamadığını görüyoruz. Google‘ın zihni sinir projelerinden birisi olan Android One projesi ise Xiaomi ve General Mobile ile büyük bir kesime hitap etmeye başladı. Birçok kişinin daha hafif ve güncelleme desteği sunmasından dolayı bu ekosistemi tercih ettiğini görüyorduk. Son dönemde Android One güncelleme tarafında sorun yaşaması sonrasında kullanıcıların “güncelleme desteği bitiyor mu?” sorularına Google açıklama getirdi.

“Lütfen Kota Dostu TeknoBurada Android Uygulamamızı Marketten İndirin ve Kullanmaya Başlayın! Bize Destek Olun…”

sdr

Android One güncelleme vermeye devam edecek!

Google tarafından yapılan resmi açıklamaya göre Android One telefonlar 2 yıl boyunca tüm güvenlik güncellemelerini alacak. Bu da üreticilerin yeni işletim sistemlerinin SDK’lara ulaşabileceğini ve büyük güncellemeleri de kullanıcılara sunabilecekleri anlamına geliyor. Yani bir başka deyişle Google diyor ki; 700 TL’ye satın aldığınız General Mobile GM 8 Go Edition Android 10 güncellemesini alacak!!!

Bu gerçekten müthiş bir haber; sizce de öyle değil mi?

General Mobile Gm 8 Go inceleme! Çok para vermeden de mutlu olunabilir mi?

Xiaomi Mi A2 inceleme! En iyi Android One telefonu mu?

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.