Mobil Aralık 26, 2018 20:26

Ve Türk Telekom da “Yokum” dedi! Şimdi Turkcell düşünsün!

Ve Türk Telekom da “Yokum” dedi! Şimdi Turkcell düşünsün!

Turkcell‘in zihni sinir projesi “hotspot paylaşımından da para alalımTürk Telekom‘un yaptığı “biz para da almayacağız istediğiniz kadar alet ile de paylaşabilirsiniz” açıklamasından sonra rafa kaldırılmış bir proje olarak rafa kaldırılıyor. Bugün Türk Telekom WiFi paylaşımı ile ilgili resmi açıklamayı yaptı ve bu açıklama kullanıcıların gönlüne su serpti. Vodafone Türkiye‘nin “Wifi paylaşımından para almayacağız” açıklamasından sonra Türk Telekom ile yaptığımız görüşmelerde de böyle bir ücret alınmayacağını anlamıştık ama resmi açıklamayı bekledik. Bugün de Türk Telekom resmi açıklamayı yaptı. İşte o açıklama!

“Lütfen Kota Dostu TeknoBurada Android Uygulamamızı Marketten İndirin ve Kullanmaya Başlayın! Bize Destek Olun…”

Türk Telekom WiFi paylaşımı ücret alımı ile ilgili resmi açıklama!

Akıllı cep telefonlarında bulunan ve ‘hotspot’ olarak adlandırılan ‘Kişisel Erişim Noktası’ özelliğinin kullanımına 1 Ocak 2019’dan itibaren ücret getirileceği tartışmaları üzerine abonelerimizin doğru bilgilendirilmesi adına aşağıdaki açıklamanın yapılması gerekli görülmüştür.

Türk Telekom, müşterilerinin kendi mobil internet paketlerini dizüstü bilgisayar, tablet gibi farklı cihazlarla “Kişisel Erişim Noktası/ Hotspot” özelliğini kullanarak farklı cihazlarla paylaşmalarından herhangi bir ücret talep etmemektedir.

Ayrıca Türk Telekom’un, herhangi bir Wi-Fi (kablosuz internet) ağına erişimin olmadığı durumlarda kullanıcıların cep telefonları vasıtasıyla ‘hotspot’ özelliğini kullanarak aygıtlarını internete bağlayabilmelerinde herhangi bir aygıt sayısı sınırlaması da bulunmamaktadır.

Kamuoyunun bilgisine saygıyla duyurulur.

Bizim Yorumumuz: Şimdi Turkcell pazarlama ekibi iki ellerinin arasına başlarını almış ve “biz ne yaptık” dediğini görür gibiyiz…

Turkcell Wifi Paylaşımı ile ilgili geri adım attı! İşte kuzu kuzu!!!

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.