Mobil Aralık 24, 2018 12:00

Wi-Fi paylaşımı artık paralı! Turkcell açtı kapıyı!

Wi-Fi paylaşımı artık paralı! Turkcell açtı kapıyı!

Bugün gelen bir habere göre Turkcell müşterilerine gönderdiği bir mesajla birlikte bundan sonra Wi-Fi paylaşımı yapacak kişilerden 9 TL ek ücret alacağını ve bunun karşılığında da 2GB paylaşımlı internet tanımlayacağını belirtti. “Wi-Fi paylaşımı paralı oldu!” nidalarının yükselmesi ise bu noktada başladı. Aslında bu gerçek anlamda paralı bir durum mu yoksa 9TL’ye 2GB internet mi alınabiliyor bunu da sorgulamak lazım. Bu durum oldukça saçma ama 2GB internet tanımlanması bu noktada Turkcell tarafının elini güçlendiriyor.

“Lütfen Kota Dostu TeknoBurada Android Uygulamamızı Marketten İndirin ve Kullanmaya Başlayın! Bize Destek Olun…”

Wi-Fi paylaşımı paralı oldu mu?

Aslına bakarsanız bu sorunun cevabı “evet”. Zira bugüne kadar arkadaşına ya da eşine kendi mobil internetini kullandıran kişilerden herhangi bir fiyat alınmıyordu. Turkcell 9 TL’ye 2GB internet verse de bu işin tutulur bir yanı yok.

Turkcell mesaj yolladı! 9 TL vereceksiniz!

Turkcell tarafından kullanıcılara gönderilen mesaj aynen şu şekilde;

15.01.2019’dan itibaren mobil internet paylaşımlarınız aylık 9 TL le ücretlendirilecek. Hem faturalı hem de faturasız bireysel ve kurumsal tüm müşterilerden paylaşımla beraber 9 TL ücret alınıp, karşılığında paylaşımda kullanabilecek 2 GB internet paketi tanımlanacaktır

15 Ocak tarihinden itibaren yanlışlıkla bile açsanız Wi-Fi paylaşımı için Turkcell size ek 9 TL fiyat alacak. Bu tarifenin Vodafone ve Türk Telekom tarafından da kullanılığı kullaınlmayacağı belirsiz. Bunun BTK gibi resmi kurumlar ile de ilgisi yok. Turkcell hızlı internetini kullandırmaktan rahatsız olmalı ki böyle tuhaf bir karar imza atmış bulunuyor.

Turkcell, Faturalı Destek İnternet Paketi diye adlandırılan ek internet paketine aylık 10 TL ücret alıyor. Bu paket içinse 9 TL fiyat biçildiğini görüyoruz. Bakalım Turkcell bu konuda geri adım atacak mı yoksa Türk Telekom ve Vodafone’da Turkcell’in peşinden mi gidecek?

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.