Mobil Aralık 12, 2018 18:00

OnePlus CEO’su eteğindeki taşları döktü! “2019 farklı olacak”

OnePlus CEO’su eteğindeki taşları döktü! “2019 farklı olacak”

Akıllı telefon pazarında ilk telefonu ile birlikte şehir efsanesi haline gelen ve davetiye yoluyla satışa sunduğu OnePlus One ile Android ekosisteminin en merak edilen markası haline gelen OnePlus büyük bir değişim ve gelişim ortaya koydu. Dün tanıttığı OnePlus 6T McLaren Edition ile 10GB RAM ve uçuk olmayan bir fiyat ortaya koyan Çinli üretici Amerika’da oldukça iyi günler geçiriyor. Bilgi güvenliği tarafında sabıkası olan ama Huawei ve ZTE‘ye kapılarını kapatan Amerika’nın OnePlus‘a kucak açması da ayrı bir durum. OnePlus 5G akıllı telefonunu ne zaman satışa sunacak diye OnePlus CEO’su Pete Lau’ya soru yöneltildi ve Lau’da şirketin 2019 planlarını bizlerle paylaştı.

“Lütfen Kota Dostu TeknoBurada Android Uygulamamızı Marketten İndirin ve Kullanmaya Başlayın! Bize Destek Olun…”

OnePlus 5G için çok istekli!

Pete Lau, 2019 yılının ilk aylarında 5G desteği olan bir telefonu tanıtacaklarını ve Mobil Dünya Kongresi’nin bu yıl oldukça hareketli geçeceğini belirtti. Anladığımız kadarıyla Mobil Dünya Kongresi’nde yeni bir OnePlus telefonu göreceğiz. Bu telefonun OnePlus 7 olmayacağı da bu röportajda Lau tarafından özellikle belirtildi.

Daha küçük boyutta bir telefon!

Pete Lau’nun ağzında kaçırdığı ya da daha fazla konuulsun diye özellikle yaptığı bir detay ise önemli. Zira OnePlus CEO’suna göre şirket 5G’li telefonunu OnePlus 6T boyutunda değil daha küçük ekranlı bir telefon geliştiriyor. Bu oldukça önemli zira küçük ama hızlı telefonlara ciddi anlamda ihtiyaç var. Bizim anladığımız kadarıyla OnePlus 5,5 inç boyutundan daha küçük bir model ile karşımıza çıkacak.

3,5mm Kulaklık girişini kaldırdık ama mantıklı bir açıklaması var!

Pete Lau yeni telefonlarında kulaklık girişini kaldırılmasının eleştirilmesini de sert bir şekilde “eleştirdi.” Pete Lau şunları söyledi. “Kulaklık girişini kaldırmamızdaki asıl amaç daha fazla pil koyabilmekti. Bunu da başardığımızı düşünüyoruz. Gün içinde kulaklık girişine mi yoksa pile mi daha fazla ihtiyaç duyuyorsunuz?

OnePlus 5G üretimine belki de biz bu satırları yazarken başladı bile ve Çinli üretici büyük ağabeyleri Oppo ve Vivo gibi “en çok satanlar” listesine girmek için yoğun bir çaba sarf ediyor…

OnePlus 6T McLaren Edition tanıtıldı! İşte özellikleri ve fiyatı

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.