Ana sayfa » Mobil » MediaTek Helio P90 duyurusu yaptı! Oyunun kuralları değişecek!

MediaTek Helio P90 duyurusu yaptı! Oyunun kuralları değişecek!

MediaTek Helio P90 duyurusu yaptı! Oyunun kuralları değişecek!

Tayvanlı teknoloji devi bugün Twitter üzerinden paylaştığı bir ileti ile yeni nesil MediaTek Helio P90 ile ilgili ilk detayları verdi. Bildiğiniz gibi son dönemde mobil işlemcilerin yapay zeka ile ciddi bir sınavı var. Çift NPU destekli Apple A12 Bionic ve Krin 980 pazarda farklı bir yapay zeka deneyimi sunduklarını belirtseler de gün içinde kamera modunu seçmekten başka hiçbir işe yaramıyorlar. Bunu değiştireceğini ileri süren MediaTek ise yeni yonga seti Helio P90 ile çok iddialı. Neden mi?

“Lütfen Kota Dostu TeknoBurada Android Uygulamamızı Marketten İndirin ve Kullanmaya Başlayın! Bize Destek Olun…”

MediaTek Helio P90 teknik özellikler nasıl olacak?

Öncelikle Helio P60 ile başlayan ve Casper Via A3 Plus da test ettiğimiz 12 nanometre yeni nesil yonga setinin enerji verimliliği ve performansı oldukça iyiydi. Helio P70 ve Snapdragon 8150‘ye kafa tutan ve yapılan benchmark testlerinde Snapdragon 8150‘nin hemen arkasında yer alan Helio P80‘nin devamı ve daha güçlüsü olan MediaTek Helio P90 Snapdragon 8150‘yi bu noktada geçecek gibi görünüyor. Tayvanlı üretici bugün sektöre dediği gibi değiştirecek mi değiştirmeyecek mi bunu zaman içinde göreceğiz ama 2019 yılı büyük bir değişimin de habercisi…

Sony Xperia XZ4 tasarımı kesinlik kazandı! İşte yeni görüntüler

“Kardeş sitelerimiz SamsungBurada.Net, HuaweiBurada.Net, xiaomiburada.Net OppoBurada.Net adreslerine de girmenizi sizden rica ediyoruz…”
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.